Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

"Декомунізація". Куди мідь поділи?

Шановна редакціє «Нового часу»! Цього року ми відзначатимемо 30 років, як на фундаменті і досить нормальних будівлях радянського союзу постала Незалежна, віками омріяна Україна.

Не буду вже говорити, як ми, українці, розпорядилися тим «спадком», який отримали: спритніші, ті, хто мав сосунок до тої влади, швидко перефарбувалися, нова «влада» теж зорієнтувалася, і розібралися, що до чого, а разом з тим «розібрали» з того спадку майно та техніку…

Але мова не про те. То вже давнє минуле. Я про інше, про недавні часи. В 2014 році, даруйте, ви приїжджали до нас в Отиневичі, де в рамках «декомунізації» забрали з радянського пам’ятника «дружби народів» барельєф: кілька десятків кілограмів міді чи чогось бронзового. Казали, що ось-ось буде на цьому місці стояти пам’ятник Героям Небесної сотні… Пройшло вже шість, а може й більше, років, а пам’ятника нема… Як і не зрозуміло, де поділася та мідь, з якої той пам’ятник мав би робитися. Може хоч ви щось знаєте?

Василь, с. Отиневичі.

Пане Василю, ми підняли наш архів, і справді (газети добре говорять про те, що написано пером…) в нашому часописі за 28 лютого 2014 року є замітка з фотографією «В Отиневичах демонтували монумент радянської доби»…

Подаємо передрук дослівно:

У далекому 1986 році, коли здавали в експлуатацію соціальнокультурний центр у селі Отиневичах, за традицією, поставили монументальну композицію у вигляді стели «Навіки разом». До сьогодні мало хто звертав на такі монументи увагу: ну стоїть, не заважає, і нехай… Проте останні події на Майдані, «ленінопади» по центральній і східній Україні спонукали до запитання: доки ще ці «пам’ятники ні про що» будуть стояти по селах і містах?

Як поінформував сільський голова Василь Кузишин, питання про реконструкцію монумента було обговорено з громадою, розглянуто на сесії. З ідеєю про демонтаж ми звернулися до депутата районної ради представника ВО «Свобода» Валентина Бобітка. Техніку надав фермер Володимир Ревер.

«Ми в жодному разі не збираємося нищити сам пам’ятник. Не виключено, що на його місці постане монумент загиблим Героям Майдану», - висловив свою думку депутат районної ради Володимир Ревер.

Отже, п. Василю, думаю, про те, що ви питаєте, треба говорити саме з цими людьми. Більше від місцевих ніхто не знає.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин