Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Райспоживспілка проти міської ради, або «Копійчані» пристрасті

25 червня виконком Жидачівської міської ради, розглянувши звернення Жидачівської райспоживспілки про надання дозволу на реконструкцію приміщення першого поверху магазину «Універмаг» на вул. Шашкевича, 23 в м. Жидачеві, погодив наміри щодо реконструкції першого поверху магазину «Універмаг», проте відмовив у влаштуванні окремого входу.

Не дочекавшись рішення міської ради, за інформацією, яка розміщена на офіційному сайті міської ради, розпочались ремонтні роботи, а 30 червня відкрито магазин «Копійочка». У міській раді це прокоментували так: «Цей крок суперечить вимогам законодавства щодо порядку виконання будівельних робіт та порушує встановлені архітектурні вимоги. Жидачівською міською радою, беручи до  уваги рішення виконкому від 25.06.2021 № 126, направлено листа керівництву райспоживспілки, в якому зобов’язано привести будівлю та земельну ділянку до попереднього стану у термін до 5 липня 2021 року. У разі невиконання даних вимог справа буде передана до суду». За коментарем ми звернулися і до райспоживспілки. Її керівник Роман Бурій розповів своє бачення цієї ситуації:

– До нас звернулася ПП «Смерека. К» щодо оренди частини приміщення першого поверху будівлі «Універмаг» площею 130 м кв. Ми підписали угоду щодо оренди, згідно з якою надали право орендарю проводити капітальний ремонт приміщення, в тому числі і облаштування окремого входу, що тягне за собою необхідність зміни поверхневого плану відповідно до ПКД, що було й зроблено орендарем.

Ситуація, яка виникла, досить специфічна, оскільки не зрозуміло, хто в цьому випадку мав звертатися за дозволом до міськради: власник чи орендар.

Ми зателефонували представнику «орендаря» і попросили прокоментувати теж ситуацію. На момент виходу часопису коментарів ми не отримали. Чи дійде справа до суду і «замуровуватимуть» вхід до «Копійочки», побачимо вже найближчим часом. Безперечно, це стане прецедентом. Якщо так станеться, на мій погляд, це буде початком значно серйознішої «розмови» в наведенні порядку щодо незаконних забудов у місті і порушення архітектурних норм, які останніми десятиліттями нехтуються відверто і безкарно як в приватному секторі, так і в суб’єктах господарювання. Сьогодні, коли всі хочуть «йти в Європу», слід розуміти, що це перш за все стандарти і Закон  – один для всіх…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин