Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Добровольці...

14 березня - День українського добровольця

Що спонукає молодих, повних сил, освічених, перспективних, фізично й духовно загартованих зректися використати цей свій потужний потенціал в мирному житті, на благо собі, родині, своєму майбутньому і йти воювати за свою землю? Можна відповісти словами, що через потоки таких слів з уст негідних їх звучать як банальний пафос, не більше. Патріотизм, любов до України, віра в націю, козацькі гени... А я вважаю - Сила Духу. Можна любити, пишатися, вболівати за долю своєї землі, свого народу - а духу взяти до рук зброю і йти з нею захищати це все бракне! Ці хлопці і дівчата, які першими стали на захист України - без жодного захисту й визнання, військового, юридичного соціального, - справжні Лицарі духу. Не вагаючись, вони вставали з теплих, комфортних крісел офісів, кабінетів, аудиторій і йшли за покликом духу.

Чи замислювались вони, що може їх там чекати? Звісно, замислювались. Звісно, розуміли весь масштаб загрози і наслідків - але все одно йшли. Бо не могли інакше. Така їхня суть. Бо поки інші «патріоти» з банкою пива біля екранів телевізорів «войовниче» спостерігали за розвитком подій на фронті і грозились взяти до рук зброю «якшо шо» - ці ж тихо чинили, без перебільшення, подвиг, закриваючи своїми грудьми, часто у ненадійних, пробивних бронежилетах, всю країну. І вони змогли - великою ціною втрат життів, тяжких поранень і болем, який уже на все життя, відчуттям непотрібності й відчуженості суспільства потім, яке «туди не посилало», знівелюванням їхніх заслуг перед державою тією ж державою, знеціненням їхнього героїчного подвигу самим же народом, заради якого вони зреклись свого мирного вчора.

Та це буде потім, завтра. А поки що вони гарячково шукають по волонтерах хоч якусь амуніцію, збиваючись у поясненнях або й зовсім не зізнаючись своїм рідним, куди, чому, заради чого вони зібрались, і вирушають на Схід, щоб стати нашим щитом і останнім форпостом між сильним і підступним ворогом, терористом номер один у світі - й милою, толерантною і вельми стурбованою Європою, а фактично між усім цивілізованим світом та дикою московитською ордою.

Часто тепер великі політичні експерти й аналітики полюбляють казати, що українські добровольчі формування на початках війни стримали москаля практично голими руками. Ні, вони стримали ворога силою духу, якої не замінить жодна найпотужніша зброя світу, жоден наказ найсильнішого військового тактика й стратега, жодне найвишколеніше військо.

Це - наші Добровольці 2014-2015 рр. - років найбільших, найкривавіших, найдоленосніших протистоянь. Ви вистояли. Ви не здали свою землю. Ви вже тоді перемогли! Великою силою духу, яка йшла від самого Бога, адже гасло «З нами Бог! З нами Україна!», виголошене вами тоді, підхопилось пізніше вже регулярними військами, які продовжують ваші геройські чини дотепер.

З вашим святом - Днем добровольця, наше українське Лицарство! Героям слава!

Ми пишаємось, що і наш син Тарас Матвіїв гідний носити звання доброволець, як той, хто на початку 2015 року у складі Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» так само без вагань залишив своє успішне «вчора» і зрікся перспективного «сьогодні» заради мирного «завтра» України, яку любив понад усе.

«Героїзмом можна назвати тільки таке діло, де мука і терпіння одиниць здобуває або окуплює добро цілого народу» (Іван Франко).

Валентина МАТВІЇВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин