Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Увіковічення пам’яті Героя України Тараса Матвіїва!

Цього тижня виповнилося сім місяців як загинув Тарас Матвіїв – Герой України. Наступного тижня буде його день народження… Той день, який він обіцяв ніколи, після подій на Майдані у 2014 році, не «відзначати»… Цього тижня у міській раді Жидачева пройшли вже другі громадські обговорення щодо увіковічення пам’яті про Тараса – присвоїти одній із вулиць в Жидачеві ім’я Героя України.

Озвучена на першому зібранні пропозиція перейменувати вулицю Маркіяна Шашкевича викликала досить «жваве» обговорення серед мешканців міста. Найгірше, що ці свої особисті коментарі у Фуйсбуці неслися і в сторону батьків Тараса, наче сіль на рану пекли і так розбите серце мами, бабці, заставляли зціплювати зуби батька. Хіба можуть окремі «писаки» відчути той біль і горе, коли ти втрачаєш найрідніше… Але Бог їм суддя, тим більше, що самі батьки на перейменуванні саме вулиці Шашкевича не наполягали.

Чесно кажучи, після того душу роздираючого похорону, коли всі жидачівці від малого до великого виходили зустрічати нашого Тараса, проводжали його в останню дорогу, ніхто й гадки не мав, що можуть виникнути якісь непорозуміння з приводу увіковічення пам’яті. Та й, якщо чесно, і немає цих непорозумінь. Є амбіції, є позиція окремих людей з Жидачева і приїжджих зі Львова, які мають переконання, що іменем Тараса слід називати тільки центральну вулицю - Шашкевича. Є люди, які з цим не погоджуються. Вони, як правило, на такі зібрання не приходять, але це теж мешканці міста, і нікуди від цього не дінешся…

Цього разу на громадське обговорення зібралося близько 30 мешканців міста та приїжджих побратимів зі Львова. Міський голова, розпочинаючи зустріч, наголосив, що кожен має право на свою думку, але має чути інші думки, бо «абсолютної правди» не буває.

Друзі, колеги, побратими Тараса висловили свої міркування, які здебільшого акцентувалися на тому, що іменем Тараса треба назвати саме вулицю Шашкевича. Була думка перейменувати вулицю Чайковського, де пройшло дитинство Тараса. Своє бачення висловили і вчителі Жидачівського НВК, де навчався Тарас Матвіїв, щоб все-таки, перейменувати не просто вулицю, а весь Шкільний бульвар, мотивуючи це тим, що школа і створений «громадський простір», який мав би увіковічити пам’ять про Героя, мав би мати національно-патріотичний зміст саме для підростаючого покоління. А вулиця веде до церкви, і це теж певний символізм. Ідея вчителів НВК співпадала з баченням мами Тараса, і, до речі, саме за батьками залишається останнє слово у прийнятті рішення.

Не лише про «увіковічення», а наповнення цього громадського простору говорили гість зі Львова Тарас Чолій, радектор місцевого радіо Ірина Берник, побратим Тараса Орест Гаврильчук. Врешті, вислухавши думки більшості присутніх, врахувавши технічні моменти, зійшлися на тому, що іменем Тараса Матвіїва треба все-таки назвати частину вулиці Шашкевича від площі Свободи до церкви Воскресіння Господнього, а Шкільний бульвар перейменувати на Алею Тараса Матвіїва зі створенням «громадського простору».

Як сказав на завершення Володимир Левко, ім’я Тараса Матвіїва, пам’ять про нього буде завжди жити серед людей, а міська рада зробить все можливе, щоб гідно увіковічити пам’ять про Героя України.

Я ж останнім часом часто цитую самому собі слова Великого Кобзаря: «Якби ми вчились так, як треба, то й мудрість би була своя…» . До чого це я. Прийшовши з цих слухань, відкрив збірник поезій Маркіяна Шашкевича: Разом, разом, хто сил має, Гоніть з Русі мраки тьмаві; Зависть най нас не спиняє, — Разом к світлу, други жваві! І згадалося те Тарасове: «Будьте гідними ранкового сонця!..»

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин