Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На передовій війни із COVID-19

“Мені подобається моя робота, я пишаюся, що працюю медиком”, – почути подібне від людей, які щодня виїжджають до пацієнтів із підозрою на COVID-19, - це, по-вірте, щось.

У захисних костюмах вони схожі на героїв з футуристичного фільму, хоча зізнаються, що інколи під час роботи доводиться витрачати час на дещо менш “героїчне”. Наприклад, заспокоювати пацієнтів...

Як змінилась робота медпрацівників району під час пандемії, як відбувається підтвердження діагнозу на COVID-19, хто веде забір аналізів, про це - з перших вуст.

Лікар-інфекціоніст Жидачівської ЦРЛ Тетяна Гаджера та медсестра Віта Генега. Сьогодні вони працюють у виїзній мобільній бригаді по COVID-19.

Вони – одні з тих багатьох медпрацівників, які сьогодні, без перебільшення, на передньому фланзі війни з коронавірусом. Це саме ті медичні працівники, які проводять у лікарні забір на ПЛР і виїжджають туди, де є підозри на коронавірус.

Я у Жидачівській ЦРЛ. Директор закладу Людмила Яремцьо провела мене до будівлі, де колись розташовувалась бухгалтерія. Сьогодні в цьому приміщенні роблять забір аналізів на COVID-19.

Комбінезони, маски, окуляри. Вони справді виглядають як у якомусь фантастичному фільмі. Прохання вийти, поки закінчать із пацієнтом. Ми чекаємо їх надворі.

Через хвилин десять, вже змінивши комбінезон, виходять дві молоді красиві жінки, в яких важко впізнаються ті «суворі» медики…

Знайомтесь: лікар-інфекціоніст Жидачівської ЦРЛ Тетяна Гаджера та медсестра Віта Генега. Сьогодні вони працюють у виїзній мобільній бригаді по  COVID-19, яка була створена ще 26 травня. Вони – одні з тих багатьох медпрацівників, які сьогодні, без перебільшення, на передньому фланзі війни з коронавірусом. Це саме ті медичні працівники, які проводять у лікарні забір на ПЛР і виїжджають туди, де є підозри на коронавірус.

Питаю, чи не  страшно, як сталося, що саме їх залучили до цієї відповідальної роботи. Відповідь банально проста: це наш обов’язок…

Процедура роботи виглядає приблизно так: сімейний лікар дає скерування на проведення аналізу. Відповідно до нього мобільна група виїжджає до контактних людей, які прибули із-за кордону, чи хворих.

У середньому протягом дня проводиться 10–15 заборів ПЛР. «Позитивних», тих, у кого позитивний ПЛР, скеровують до Стрия.

Відрадно, що засобами захисту - комбінезонами, масками, окулярами, одноразовими халатами, деззасобами медики мобільної бригади забезпечені добре. Після кожного пацієнта змінюється одяг. В день використовується до 10 халатів.

Виїжджаючи на виклик, медики знають, що попри одного пацієнта з підозрою потрібно взяти мазки у контактних, а це в першу чергу члени сім’ї, родичі. Забори щодня доставляються в термосумці до Львова в Лабораторний центр. Результати приходять через 4-5 днів до районного епідеміолога.

Автомобіль, який обслуговує мобільну бригаду, – стара лікарняна «Тойота». Хотілося б кращої машини, приміром, як «Дастери», які дали амбулаторіям, але поки є – що є.

Запитую, як чоловіки сприйняли те, що їх дружини нині працюють на такій небезпечній ділянці роботи. Кажуть: ми знали, на що йдемо. А на роботі ми більш захищені, бо добре розуміємо, з ким контактуємо, маємо засоби захисту і дотримуємося правил та процедур. Ті, що ходять по вулиці, – менш захищені.

Питаю, чи проводять профілактичні тести собі. Кажуть, що ні, але було б добре.

Тести, до речі, – річ облікована, підлягає звітності. Щодня медики звітують, скільки використано, а робити забір можуть тільки після скерування сімейного лікаря.

Про додаткове матеріальне заохочення чули, але поки що не  бачили. Кажуть, що буде, сподіваються.

Насамкінець попросив щось сказати своїм колегам напередодні професійного свята. Дівчата-медики сказали дуже зрозуміло:

– Хочемо подякувати медикам, різним за  фахом і посадою, за  їхню роботу, щоб держава нарешті зрозуміла значення та вартість нашої роботи і щоб люди поважали цю нелегку, але вкрай важливу професію, ціна якої – чиєсь врятоване життя.

«Новий час» приєднується до привітань. З Днем медика, друзі!

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин