Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Скажемо Раку – ні!

Якщо хтось думає, що я зробив помилку в написанні слова «рак», страшної хвороби, яка косить мільйони людей, - це не так, бо мова піде про генерального директора КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Любомира Рака і туберкульоз. Навіть не стільки про нього, а про те, як він на догоду медичній номенклатурі, яка затіяла незрозумілу медреформу, «гробить» цілу галузь медицини – фтезіатричну службу. І це в час, коли в Україні офіційно ніхто не відмінив епідемію туберкульозу. Так що про всяк випадок, шановний читачу, у нас сьогодні дві епідемії: коронавірусна і туберкульозна. І від другої смертність у десятки разів вища, а кількість хворих невідома, бо після реформи протитуберкульозної служби, яка відбувається з 2015 року, нинішні «офіційні» цифри по захворюваності на туберкульоз далекі від реалій.

Наказом генерального директора КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Любомира Рака №156 з 1 липня в області мають бути закриті 8 амбулаторних відділень Центру легеневого здоров‘я, у тому числі і Жидачівське. Ці відділення, в кожному з яких сьогодні працюють і сумлінно виконують свої обов’язки від 20 осіб медперсоналу, мають «перетворитися у протитуберкульозні кабінети» у складі двох людей: лікаря і медсестри?.

Мабуть, у своєму житті «медичне» прізвище «рак» допомогло пану Любомиру просуватися по кар’єрній драбині догори: люблять чиновники всіх галузей «піднімати» хлопців із звучними прізвищами. Я пригадую, як у нашому районі, який займав «провідні» позиції в області по захворюваності на туберкульоз, пан Рак разом із колегами проводив цілі семінари. Тоді, пригадую, у нас ще працював Жидачівський протитуберкульозний диспансер із стаціонарним відділенням на 55 ліжок та диспансерним відділення зі штатом у загальному 65 посад. Стаціонарне відділення у Журавні закрили, і сьогодні воно покинуте напризволяще (з березня навіть немає охорони). Нині у Жидачівському районі ліквідовують те, що залишилося: наказом п. Рака №156 з 1 липня в області мають бути закриті 8 протитуберкульозних відділень, у тому числі й Жидачівське. Ці відділення, у кожному з яких сьогодні працюють і сумлінно виконують свої обов’язки від 20 осіб медперсоналу, мають «перетворитися в протитуберкульозні кабінети» у складі лікаря і медсестри?.. І робиться це на підставі «виробничої необхідності»… От так, немало і небагато…

Навіть чисто по-людськи під час такої «реорганізації» цілий директор Центру мав би приїхати до людей сам, а не присилати «клерків» із «персональними попередженнями про майбутнє звільнення» без дати, свого підпису, навіть якогось «штемпеля»… Бо, пане Рак, протитуберкульозна служба в області тримається не на вас, «клерках від медицини», а на цих лікарях, медсестрах і санітарках, які щодня підставляють себе під небезпеку бути зараженими туберкульозом. Скажете, ви тут ні при чому, виконуєте Закон, накази МОЗ… Але, п. Рак, чому ви не захищаєте своїх людей у Києві? Чому не переконуєте в тому, що протитуберкульозну службу «загроблять», як угробили державну санітарно-епідеміологічну службу, і під час коронавірусу починають «думати», як би то відновити!?. Так, вам буде зручно все звести до Львова і там централізовано й комфортно «керувати».

А хто буде на місцях робити роботу? Сімейні лікарі? А ви у них питали, чи захочуть вони, щоб на прийомі під кабінетом сиділи вагітна жінка, мама з дитиною і бацилярний туберкульозник?.. А люди цього хочуть?

Сьогоднішня «ваша протитуберкульозна реформа», думаю, гладко, як і попередні, вже не пройде. Медики будуть чинити опір всіма можливими способами, бо мова йде про їхнє майбутнє, їхню освіту і гарантії держави на працю. Думаю, що «фейсбучні флешмоби» - це початки… Далі будуть протести із плакатами «Рака – геть!». Чому вас персонально? Бо ви директор, ви маєте думати про цих людей. Не можете – йдіть геть! Прийдуть інші. Цікаво буде побачити рішення профспілкового комітету Центру легеневого здоров’я, який має дати «добро» на звільнення колег. Ну, якщо таке станеться - це повний цинізм… Пане Рак, чисто по-людськи ви мали б подумати, куди працевлаштувати цих людей, адже їм треба годувати сім’ї… Чому «коту під хвіст» піде те, що медики на периферії до цього часу робили для служби: ремонтували, в тому числі і за свої гроші, відділення, кабінети, встановлювали опалення, зробили рентгенкабінет. Що, вже цього не треба? Я вже не кажу про елементарні речі: меблі та офісну техніку. Її куди - до Льова?..

І насамкінець. Чиновники від медицини часто «розповідають», що їм це «спускають згори». А там хто це придумує? Ті «небожителі», які працюють за наші гроші, чому роблять для нас зле? Нещодавно ми писали про скорочення у Журавнівській лікарні, де в паліативному відділенні лежать важко хворі. Під знаком питання існування Журавнівського дитячого протитуберкульозного санаторію. І у цей час зі ЗМІ дізнаємося, що після закриття дитячого відділення Львівського протитуберкульозного диспансеру дітей перевели в лікарню на Сихові, де лікують хворих із відкритими формами туберкульозу, а віднедавна і на СОVІD-19… Як це назвати? Чому ви, керівники галузей медицини, не воюєте за ЛЮДЕЙ. Просто вам люди до «лампочки», їх звільнять - ви залишитеся. От так із холуйським відчуттям «погоджувальності» з начальством ви живете вже давно і досить непогано… Що вам до того, що після зустрічі з вашими «клерками» директор протитуберкульозного санаторію в Нежухові помер за робочим столом?!. Реформувати медицину треба, але починати треба з вас, тих, що у Львові, Києві. Закон збереження енергії каже, що якщо в одному місці убавиться, в іншому прибавиться. Бо ті зекономлені від закриття Жидачівського відділення кілька мільйонів ви сподіваєтеся отримати на «свої» заклади…

Якщо чимось образив персонально – вибачайте. Загубите протитуберкульозну службу – люди не пробачать. Захочете подискутувати – будь ласка, на сторінках нашого часопису.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Колективне звернення працівників Жидачівського амбулаторного відділення Центру легеневого здоров’я

Ми, працівники Жидачівського амбулаторного відділення, на даний час надаємо амбулаторно- поліклінічну допомогу хворим на туберкульоз Жидачівського району, яка полягає здебільшого в щоденному контрольованому лікуванні амбулаторних хворих, щомісячному моніторингу ефективності лікування, постійному моніторингу побічних реакцій, виробленні прихильності до лікування для попередження відривів від лікування та невдач лікування.

Нині модель лікування хворого на туберкульоз виглядає так: сімейний лікар, запідозривши у пацієнта туберкульоз, скеровує його на консультацію до лікаря-фтизіатра Жидачівського амбулаторного відділення Центру легеневого здоров’я. Після встановлення бактеріологічно підтвердженого випадку туберкульозу хворого скеровуємо на стаціонарне лікування в Центр легеневого здоров’я м. Львова, де він знаходиться від 15 до 30 днів. У подальшому, провівши всі необхідні лабораторні дослідження, підібравши відповідну схему лікування, хворого переводять на амбулаторне лікування у Жидачівське амбулаторне відділення, яке триває 6-20 місяців.

На сьогодні штат нашого відділення складають: 2 лікарі-фтизіатри, 1 сестра медична старша, 4 сестри медичних амбулаторного відділення, 1 сестра медична ДОТ кабінету, 1 рентгент-лаборант, 2 молодших медичних сестри, 1 статистика медичного, 1 водій санітарного транспорту, 1 зав. господарством, 1 різноробочий та 4 сторожіоператори котельні.

Контингент хворих на туберкульоз Жидачівського району здебільшого складається із сільських жителів. Відстань від районного центру до найвіддаленіших сіл сягає до 40 км. Наша установа протягом 2015-2020 рр. пройшла ряд реорганізаційних процедур. До 2015 р. КЗ ЛОР «Жидачівський протитуберкульозний диспансер» був окремою установою на обласному фінансуванні і складався зі стаціонарного відділення на 55 ліжок та диспансерного відділення зі штатом 65 посад. 15.09 2015 р. наказом ДОЗ ЛОДА від 03.07.2015 р. №504 «Про оптимізацію ліжкової мережі для надання протитуберкульозної допомоги» було зменшено стаціонарне відділення на 30 ліжок, що призвело до скорочення 12 посад. 01.01.2018 року було закрито стаціонарне відділення КЗ ЛОР «Жидачівський протитуберкульозний диспансер», але розширено амбулаторно-поліклінічне відділення наказом ДОЗ ЛОДА №791 від 18.10.2017 р. «Про реорганізацію фтизіатричної служби», що призвело до скорочення 6,5 посади. 01.03.2020 р. відбулася ліквідація КЗ ЛОР «Жидачівський протитуберкульозний диспансер» шляхом приєднання до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» на підставі рішення Львівської обласної ради №874 від 10.09 2019 р. «Про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області». В результаті приєднання було скорочено 20,75 посади.

Епідемію туберкульозу на сьогодні у Львівській області вдалося стабілізувати завдяки командній роботі усієї служби разом, яка проводила виявлення, діагностику, стаціонарне та амбулаторне лікування пацієнтів, забезпечувала супровід пацієнтів, контрольоване лікування, чим мінімізувала відриви від лікування та зменшила випадки стійких форм туберкульозу.

На сьогодні, в час карантину, незважаючи на звернення президента України й очільника Міністерства охорони здоров’я про недопущення закриття медичних закладів та збереження фтизіатричної служби з метою попередження спалаху туберкульозної інфекції в майбутньому, Центр легеневого здоров’я м. Львова цинічно продовжує руйнувати периферичну фтизіатричну службу області, видавши наказ №156 від 28.04.2020 р. «Про організацію амбулаторно-поліклінічної служби Центру здоров’я», яким фактично закриває всі приєднані протитуберкульозні установи (копія наказу додається).

Ми, нижче підписані працівники Жидачівського амбулаторного відділення Центру легеневого здоров’я, вважаємо,що наказ №156 від 28.04.2020 «Про організацію амбулаторно-поліклінічної служби Центру легеневого здоров’я» недоцільний у час спалаху СОVID-19 та заперечує словам президента України і очільника МОЗ України.

Просимо Вас не допустити руйнування фтизіатричної служби Жидачівського району та інших районів області і не залишити хворих на туберкульоз без належно налагодженої амбулаторної фтизіатричної допомоги.

18 підписів працівників відділення.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин