Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Водохреща все більше охочих пірнути в освячену купіль

Для жителів с. Дем’янки-Лісної вже стало традицією на свято Богоявлення, 19 січня, після відправи у церкві та освячення води організовувати масові купання. Цей досвід жителі села перейняли від сусідів із Заріччя. Молоді хлопці Тарас Давіцький та Петро Марковський минулого року вирішили заохотити й своїх односельців. Підійшли до організації дуже відповідально, забезпечивши «моржів» теплим чаєм, глінтвейном та імпровізованими роздягальнями. Місце для купання вибрали на річці Вівня. Після освячення вод ріки, яке провів парох о. Михайло, найвідважніші пірнули в купіль.

Цього року на Водохреща бажаючих зануритись у воду виявилось в рази більше, понад сорок осіб. Після проведеного Молебня та водосвяття першим у води Вівні занурився священик о. Михайло. А далі купалися від малого до великого: наймолодшій всього 3 рочки. У свято Богоявлення у воду пірнали цілими сім’ями.

Поки одні занурювались в освячену воду, інші готували на вогнищі теплі напої. Лунали колядки та щедрівки, односельці спілкувалися, ділилися враженнями від купелі.

Масові купання в освячених на Водохреща водах Дністра організували й у с. Кам’яному. Тут це відбулося з ініціативи старости Піддністрянського старостинського округу Ростислава Сомика, який разом із 6-річним сином власними прикладами надихав кам’янчан.

Священик місцевої церкви о. В. Боднар провів освячення води. Після освячення всі бажаючі змогли зануритися в крижану купіль, а згодом поласувати смачним кулішем та шашликами, приготовленими на вогні на березі Дністра.

Яких правил купання на Водохреща необхідно дотримуватися, аби не завдати собі шкоди:

Купання в ополонці на Водохреща здійснюємо тільки з глибокою вірою в серці із молитвою. Зверніться зі щирими словами до Бога - і він обов'язково зміцнить ваш дух і оздоровить тіло.

Медики радять, починати моржування краще не раптово, раз на рік на Водохреща, а поступово готувати свій організм, загартовувати його зазделегідь.

При хронічних захворюваннях серцево-судинної, дихальної, ендокринної та нервової систем, запаленнях гінекологічного, урологічного, гастроентерологічного спектру, патології внутрішніх органів купання категорично заборонено!


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин