Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі хворих на кір не зареєстровано

У районі хворих на кір не зареєстровано

Епідемії кору в Україні, за словами медиків, ще немає, проте захворювання й надалі поширюється швидкими темпами. За перші два тижні нового року на кір захворіли 1285 людей – 856 дітей і 429 дорослих. Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. МОЗ.

 

За попередній 2017 рік на Львівщині на кір захворіло 114 осіб, з них 50– лише за грудень. З 1 по 12 січня цього року звернулися за медичною допомогою 67 осіб з клінічними ознаками кору, розповіла обласним журналістам лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталя Тімко.

Хворіють як дорослі, так і діти. «Найменшій дитині, яка захворіла зараз на кір, рік і два місяці, а найдорослішому хворому 42 роки», – зазначила епідеміолог.

У відповідь на інформаційний запит «Нового часу» у Жидачівській ЦРЛ повідомили, що у грудні 2017 року та січні 2018 року в районі випадки захворюваності на кір не реєструвались. Перевищення епідпорогу по захворюваності на кір за 2017 р. немає, оскільки випадки захворюваності на кір носять спорадичний характер.

Охоплено щепленнями серед дітей: КПК-1 - в рік – 65,9 %, 2 роки і старше - 68,0 %, КПК-2 - 6 років - 67,4%, 7 років і старше - 66,1 %. У 2017 році від кору щеплено 2105 осіб.

За 2017 рік зафіксовано 2 випадки захворювання на кір у дорослого населення.

На початок січня 2018 р. в районі було в наявності 810 доз вакцини Пріорікс (Бельгія). Щеплення проводять в медустановах району щоденно (крім суботи, неділі) в робочий час. З приводу щеплень у районній лікарні радять звертатись до сімейних лікарів.

Загалом головний лікар Жидачівської ЦРЛ Богдан Бойчук у телефонному коментарі дав зрозуміти, що в охороні здоров’я району є значно важливіші проблеми, аніж ситуація із захворюванням на кір.

Тим часом 12 січня 2018 року департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА видано наказ про заходи щодо локалізації спалаху кору у Львівській області, в якому розписано 33 заходи, що мають вжити в медичних установах області, щоб локалізувати спалах кору. Серед яких й «забезпечити активну інформаційну кампанію» для інформування населення.

Дуже добре, що в районі не зафіксовано захворювання на кір, проте не зайвим буде нагадати жителям Жидачівщини, що це за хвороба та чому така «паніка» піднімається у ЗМІ.

Кір – вірусне захворювання, що небезпечне своїми ускладненнями

Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору. Кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температура, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба).

Вірус кору проникає в організм людини через слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів. Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить зазвичай 8-10 днів, іноді інкубаційний період подовжується до трьох тижнів, але менше 7 днів він ніколи не триває.

Як зазначають лікарі, кір викликає істотне зниження імунітету. Тобто на тлі кору дуже легко підхопити ще яку-небудь інфекцію (як правило, бактеріальну).

Також при корі відзначається різке зниження в організмі дитини вмісту вітаміну А і вітаміну С (аскорбінової кислоти), що може сприяти виникненню ускладнень. Вживання цих вітамінів під час хвороби обов'язкове, а почати краще вже тоді, коли тільки виникла загроза захворіти. Хвора на кір людина заразна вже за 1-2 дні до виникнення перших ознак хвороби і перестає бути такою через 5 днів після появи висипки.

Медики наголошують: вакцинація – єдиний надійний захист від кору. Шанси захворіти на кір повторно дуже невеликі й не перевищують 0,5-1%.

Якщо ви контактували із хворим на кір чи перебували в одній з ним установі (садочку, школі тощо), але самі невакциновані, ще є 72 години часу, щоби зробити щеплення. «Якщо 2 доби минуло, то можна ввести імуноглобулін, який знизить ризик інфікування. Введення імуноглобуліну знижує активність живих вакцин проти кору, краснухи, епідемічного паротиту і вітряної віспи», – радить головний епідеміолог Львівщини.

Один із найупізнаваніших і найвідоміших лікарів країни дитячий лікар Євген Комаровський як звичайним українцям, так і чиновникам радить не легковажити цим захворюванням. Він каже, що якщо суспільство вирішило боротися із вірусом кору, то потрібно довести вакцинування до рівня не менше 90%, а краще 95-98% громадян, тоді про поширення вірусу можна забути. В Україні ж спостерігається найгірший з варіантів, коли майже половина населення не вакцинується. Це, за словам лікаря, призводить до того, що збільшується захворюваність серед дорослого населення, а дорослі значно важче переносять це захворювання. Якщо ви не впевнені чи були про вакциновані в дитинстві, щеплення можна проводити повторно, каже лікар.

Кір – це лише квіточки, наголошує Комаровський. Він вкотре попереджає й про наближення іншої недуги, що є в рази небезпечнішою за кір. Гірше від кору є дифтерія, від якої в Україні вакцини практично немає, зазначає лікар. Дифтерія значно небезпечніша за кір, від цієї хвороби профілактичні щеплення потрібно проводити кожні 10 років. Комаровський наголошує, що сьогодні безглуздо забороняти дітям без щеплення від кору відвідувати дитячі садочки і школи й при цьому ігнорувати щеплення від дифтерії.

Чи подбаємо ми про профілактику захворювань вже сьогодні, чи, як завжди, чекатимемо до останнього - залежить від кожного з нас.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин