Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чим запам’ятався 2017 рік?

Рік, що минає, був багатим на економічні та політичні події. Українці нарешті отримали довгоочікуваний безвіз, вітчизняні компанії вийшли на північноамериканський ринок у рамках зони вільної торгівлі з Канадою, повноцінно запрацювала Асоціація з ЄС. Це свідчить, що Україна змогла суттєво зміцнити свої позиції на міжнародній арені. Однак серйозні зміни відбувалися і всередині держави. Чого вдалося досягти за цей час в економіці, бізнесі та соціальній сфері – підсумки року підбили експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Парад реформ

 

Найбільший суспільний резонанс у 2017 році викликали чотири ключові реформи: пенсійна, медична, освітня та судова. Попри різні оцінки, аналітики, як і громадяни, сходяться на думці, що застаріла пострадянська система в означених галузях не була ефективною та потребувала перетворень.

Першою стартувала освітня реформа. 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту».Тож для малечі, яка піде в перший клас у 2018 році, термін навчання у школі становитиме вже 12 років. 4 роки діти проведуть у початкових класах, 5 років триватиме базова середня освіта, а останні 3 роки учні здобуватимуть профільну середню освіту, вже орієнтуючись на майбутню професію. Втім, головним досягненням, на думку педагогів, стало запровадження інклюзивної системи: дітлахи з особливими потребами почали навчатися разом зі своїми звичайними однолітками.

На початку жовтня парламент запустив пенсійну реформу, яка дозволила підняти пенсії для 10,2 мільйона українців. Чимало дискусій викликало поступове збільшення трудового стажу до 35 років у 2028 році. Експерти по-різному оцінюють такі нововведення, але це рішення дозволило не підвищувати пенсійний вік. Наступним кроком стане перехід від солідарної системи до накопичувальної, завдяки якій, за прогнозами Кабміну, протягом 10 років вдасться подолати дефіцит Пенсійного фонду. Сьогодні він складає понад 140 млрд. грн, а це 11% ВВП.

У жовтні Верховна Рада також дала старт медичній реформі. Сьогодні Україна витрачає на медицину понад 60 млрд. грн щорічно, втім якість послуг залишається низькою, а смертність – високою. Головне завдання реформи – змінити підхід до фінансування, щоб кошти йшли на лікування громадян, а не на утримання ліжко-місць. Це також позначиться на зарплаті медперсоналу первинної ланки допомоги: терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів. Вони отримуватимуть 370 грн за пацієнта у 2018 році та 450 грн – з 2019 року.

А наприкінці року перейшла на наступний щабель судова реформа.15 грудня почав роботу новий Верховний суд, склад якого обирали шляхом публічного та відкритого конкурсу.

Вихід із кризи

Протягом 2017 року Держстат фіксував зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП): у першому кварталі – на 2,5%, у другому – на 2,3%, а в третьому – на 2,1% порівняно з аналогічними періодами 2016 року. За оцінками аналітиків, це означає, що країна почала виходити з дворічної рецесії 2014-2015 років.

У бюджеті на 2018 рік закладено підвищення прожиткового мінімуму для працездатної особи протягом року з 1762 до 1921 грн, а мінімальної зарплати з 3200 до 3723 грн.

Найбільш відчутні зміни відбулися у будівельній сфері: за простотою отримання дозволів на будівництво Україна увійшла у топ-35 країн.

Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю.

2017 у Жидачівському районі

За результатами роботи у 2017 році очікується виконання за всіма видами надходжень усіх місцевих бюджетів району. Відбулося нарощування обсягів промислового виробництва: реалізація промислової продукції за 2017 рік складе близько 2 млрд. 355 млн. грн, це + 590 млн. грн., або +33% до 2016 року.

Подія року що минув, - відновлення виробничої діяльності Жидачівського целюлозно-паперового комбінату.

Робота агропромислового комплексу. За 2017 валової сільгосппродукції вироблено на 340 млн. грн. Орендна плата за надані у користування земельні ділянки, склала 24 млн. грн.

Упродовж року залучено 200 млн. грн капітальних інвестицій. Реалізовано 41 інфраструктурних проекти та програми на умовах співфінансування із бюджетів усіх рівнів на 22 млн. грн.

У 2017 році на території району тривали роботи з приведення у належний стан автодоріг, зокрема Миколаїв – Жидачів - Калуш, Вибранівка - Отиневичі, Нові Стрілища – Ходорів, та комунальних доріг, які будуть продовжені у наступному році. Всього залучено 48 млн. грн.

У 2018 році має розпочатись реконструкція мостового переходу через ріку Дністер у с. Залісках, орієнтовна вартість робіт складатиме 220 млн. грн.

У році, що минає, було відкрито спортивні тренажерні майданчики у с. Бережниця та с. Жирівське, спортивний майданчик зі штучним газоном у с. Пчанах.

На відшкодування ліків за державними програмами використано 950 тис. грн.

У 2017 році забезпечено своєчасну виплату всіх видів державної допомоги на загальну суму 271 млн. грн.

Важливо, що завдяки перевиконанню основних бюджетних показників вдалося забезпечити вирішення проблемних питань розвитку соціальної сфери, особливо це стосується галузі медицини, де на початок 2017 року незабезпеченість фінансування основних потреб складала більше 14 млн. грн.

Одним із найважчих сторінок нашого життя залишається те, що четвертий рік на східних рубежах української землі триває важка боротьба із російською агресією. І серед наших пріоритетних завдань є вирішення питань соціально-правового захисту учасників АТО та їх сімей. У 2017 році увагу було зосереджено на вирішенні питань надання матеріальної допомоги учасникам АТО, виділення їм земельних ділянок.

Більше 14 тисяч родин на сьогодні в районі отримують житлові субсидії.

За інформацією Жидачівської РДА.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин