Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рекомендований платіж за газ: платити чи ні?

Рекомендований платіж за газ на наступний місяць: що це за сума і чи потрібно її оплачувати? Отримавши платіжні квитанції за газ, люди жахнулися від побачених у них сум. Читачі часопису «обривали» телефони до редакції «Нового часу» та «гарячої лінії», обурюючись та намагаючись з’ясувати, чому їм до оплати прийшли такі захмарні суми.

 

Жителька Турад п. Марія, в якої по субсидії переплата 978 грн у графі «до оплати» побачила, що має «заплатити» 1300(?!). Не дивно, що жінка жахнулася, бо досі ніколи не допускала заборгованості та й по субсидії у неї теж переплата! Суми у платіжках справді вражаючі – у декого й до 5 тисяч грн. Та чи варто панікувати завчасно?

 

Рекомендований платіж за грудень — саме ця графа шокувала багатьох — люди просто не зрозуміли, звідки взялися такі суми у новій колонці. Втім, зателефонувавши в управління соціального захисту, газову службу та зайшовши на офіційний сайт «Львівгаззбут» 104.ua, ми отримали пояснення. Як з’ясувалося, вказуючи рекомендований платіж, газова компанія «дбає» про інтереси споживачів. За логікою газової компанії, сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом із ними — нарахування пені та штрафів.

Постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу — рекомендований платіж на наступний місяць через те, що «прийнятий Верховною Радою в листопаді Закон України «Про житлово-комунальні послуги» запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені. Згідно з новим законом, пеня може з’явитись при найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ, адже в законі передбачено, що відсотки будуть нараховуватись за кожен день несплати. В зв’язку з цим постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу – «рекомендований платіж на наступний місяць». Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів», — йдеться в офіційному повідомленні, яке опублікували на сайті 104.ua.

«При розрахунку рекомендованого платежу по кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. Прогнозне споживання газу розраховують, виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Що стосується групи споживання, то вона визначається, виходячи з того, які газові прилади встановлені та використовуються. Номер групи зазначений у нижньому лівому куті рахунку на оплату за газ», - йдеться далі у поясненнях газової компанії.

Як підтвердили нам і в жидачівському відділенні газового господарства, і в управлінні соціального захисту, рекомендований платіж не є обов’язковим до сплати, а подають його газові компанії для того, щоб люди уникали заборгованостей та майбутніх штрафів.

Втім, чомусь газова компанія, дбаючи про інтереси споживачів, не уточнила, коли саме запрацюють норми ЗУ «Про житлово-комунальні послуги». А мали б. Закон ще не підписаний президентом, а навіть після підпису цей закон хоч і набуває чинності з наступного дня після опублікування, проте вводиться в дію лише через шість місяців від дати публікування. Крім цього, окремі його норми будуть введені в дію аж з 1 січня 2019 року. А власне, це ті самі норми, в яких йдеться про нарахування пені в розмірі 0,01% за кожний день у разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг, у т.ч. на газ.

Тож вам, як споживачу, варто вчасно подавати показники лічильника з 1 по 5 число кожного місяця, сплачувати за фактично спожитий газ або вказану суму в розрахунку субсидії та стежити за тим, щоб не допускати заборгованості. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Платежі потрібно вносити не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. А рекомендований платіж на те він і рекомендований, щоб оплачувати його, виходячи із власних міркувань.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин