Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Прощай, мажоритарка?...

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону про вибори.

Народні депутати проголосували у першому читані за проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками.

За проект закону №3112-1, авторства Андрія Парубія, Леоніда Ємця та Олександра Черненка, проголосувало всього 226 нардепів.

Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), із запровадженням регіональних виборчих округів.

Передбачається, що під час виборів Україна поділиться на 27 виборчих регіонів. Лідер не може вплинути на місце у виборчому списку, тільки виборець.

Вибори до обласних рад до міст обласних центрів також передбачають систему відкритих списків, схожу до парламентських. Тобто територія ділиться на великі округи, партія висуває кандидатів, і виборець сам їх рейтингує".

За новим документом пропонується обов'язкове навчання кандидатів, які будуть працювати у виборчих комісіях, та їхня сертифікація. Крім того, планується зменшити кількість політичної агітації на телебаченні.

За цим виборчим законодавством, депутатами стають найбільш рейтингові кандидати від партій, що подолали прохідний поріг. Результати виборів будуть встановлюватися центральною виборчою комісією у чотири кроки, в тому числі за рейтингом кандидата в регіоні, партії та на загальноукраїнському рівні. Купити номер у виборчому партійному списку буде вже неможливо.

Під час виступів перед початком голосування лідери фракцій та народні депутати висловили думку, що запропоновані документи ще треба доопрацьовувати. Щоправда, як показує практика, у Верховній Раді після «доопрацювання» з’являється Закон, який кардинально протирічить тому, що було прийнято у першому читанні.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин