Грибний сезон

Ліси Жидачівщини просто кишать грибниками. І що найприємніше - ніхто з лісу не виходить із порожніми руками.

Білі гриби останні два тижні вельми тішать любителів тихого полювання. Лісові дари виносять відрами, а то й міхами. На базарі або на замовлення білий можна купити від 90 до 120 грн за кілограм.

З весни білого гриба в лісі поблизу Корчівки не було, його збирали в основному біля Монастирця на Вигоді. Та ось осінній сезон виявився надміру щедрим на білий гриб саме в Чорному лісі, що тягнеться від Корчівки (крайнього краю Жидачівщини) аж до Карпат. «До цієї пори білий гриб давала березина й американський дуб, а ось після сьогоднішнього дощу (13 вересня) за кілька днів можна очікувати грибів і в буковому лісі», - каже досвідчений грибник п. Михайло й додає, що ознаками того, що розпочинається грибний сезон, є поява «грибних вух» та «цвітіння» землі – це, коли лісова земля вкривається білими плямами, схожими на цвіль.

Справжні знавці лісу та грибів кажуть, що найкраще не зрізати гриб на корені, а викручувати його з грибниці й лише тоді відрізати корінь. Лише в такому разі грибниця не гнитиме, а пори гриба, що залишаються на зрізаному опісля зривання гриба корінні, проростуть і наступного року дадуть новий врожай.

Цікаво також, що на одному й тому ж місці білий гриб може рости роками, звісно, якщо дикий кабан чи лісовози не зруйнують грибниці.

Якщо збережеться тепла й дощова погода, то щедрі дари лісу тішитимуть грибників ще тиждень-другий. А ось на зміну білому грибові вже з’являються осінні опеньки.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати