Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

До початку навчального року в с. Баківцях відкрили та освятили нове приміщення для школи

31 серпня урочиста історична подія відбулась у с. Баківцях. Тут освятили та відкрили реконструйоване приміщення для школи.

Рівно 10 років тому з ініціативи Баківської сільської ради за підтримки пайовиків та жителів села розпочались перші кроки до омріяної події.

 

Приміщення колгоспної контори, розділене між пайовиками - працівниками колгоспу, роками стояло пусткою. Помалу час робив свою справу, але, до честі людей, вони зуміли вберегти будівлю від мародерів.

 

Поки добротне приміщення пустувало, через дорогу в низенькій сторічній хатинці, що будували для потреб священика, десятиліттями навчалися учні Баківської ЗОШ I-II ст. У цій хатинці, як у рукавичці, тулилися всі - й вчителі, й учні. І в цій тисняві примудрялися на належному рівні проводити навчальний процес, не відставати від сучасної школи, а для цього залучали й місцеву раду, спонсорів, меценатів. Та ніколи не полишали думки про те, що колись таки дадуть дітям можливість навчатися у просторих, світлих класах.

Шлях до цього був тривалим і нелегким, оскільки коштів у бюджеті ради на такий грандіозний проект не було.

Проте рік за роком проводилась системна робота. Спершу приміщення перебрали на баланс сільської ради, згодом, не без участі меценатів, а головно Андрія Кота, нині народного депутата, вдалося замінити вікна та двері, встановити систему опалення, збудувати котельню. Це все практично без бюджетних коштів.

Справу з реконструкції приміщення для потреб школи останні два роки продовжують й селищний голова та депутати Новострілищанської селищної ради. Цього року завдяки старанням народного депутата А. Кота вдалося вирішити ще одну складну дилему – підвести воду до котельні та навчального корпусу. Вартість цього проекту 300 тисяч грн.

Каталізатором, що пришвидшив роботу з підготовки колишньої контори під школу, стало рішення селищної ради про злиття Квітневого НВК та Баківської ЗОШ I-II ст. у Баківсько-Квітневий НВК. Окремі люди потрактували це як зазіхання на існування школи в с. Баківцях (хоча школа тут діятиме й надалі) й спершу організували педагогів та батьків на акцію протесту, а згодом вже з ініціативи директора школи взялися господарським способом завершити ремонті роботи та підготувати приміщення до початку навчального року.

Люди, об’єднані однією метою, справді продемонстрували неабияку згуртованість та за два місяці напруженої роботи таки встигли зробити практично всі підготовчі роботи у класах, коридорі, туалетах, актовому залі. Працювали батьки та вчителі у дві зміни. Своєю наполегливістю змогли здивувати навіть керівника департаменту Львівської ОДА Любомиру Мандзій, яка приїхала впевнитись, чи справді директор школи дотримається даної їй обіцянки.

31 серпня відбулись урочистості з нагоди освячення реконструйованого приміщення. Урочистості розпочались із виконання Гімну «Ще не вмерла Україна».

Із вітальним словом до присутніх звернулася випускниця Баківської школи, депутат Новострілищанської селищної ради Орися Лаба, яка зробила багато для того, щоб саме напередодні цього навчального року учні школи отримали нове приміщення. «За два місяці чотири села - Баківці, Репехів, Трибоківці, Бертишів стали як одне велике село, яких об’єднала спільна мрія - створити кращі умови навчання для своїх дітей. Хочу подякувати і Галині Іванівні за те скандальне рішення, завдяки якому люди мобілізувалися і за такий короткий термін зробили все можливе й неможливе, щоб діти навчалися у великих світлих класах», - зазначила депутат.

Депутат районної ради Ігор Лалак, який десять років тому розпочинав процедуру реконструкції нежитлового приміщення контори під школу і доклав чимало зусиль як сільський голова та як районний депутат до того, щоб діти таки отримали змогу навчатися у кращих умовах, не приховував своєї радості. Вітаючи односельчан та всіх, хто доклався до наближення цього історичного моменту, Ігор Семенович передав вітання і від керівника департаменту ЛОДА Л. Мандзій. За його словами, керівник департаменту пообіцяла всіляко сприяти в тому, щоб реконструйоване приміщення отримало всі належні дозволи й могло використовуватись для навчального процесу як приміщення школи.

Привітав святкову громаду гість із м. Львова Ярослав Галицький, член ГО «Ротарі клуб Львів Інтернешнл», зазначивши, що члени Ротарі клубу підтримують активізації місцевих громад, та допомагають у реалізації програм, пов’язаних із питною водою. Ярослава Галицького вразило те, з якою настирливістю, самовіддачею люди досягали омріяного, й запевнив, що теж знайде можливість внести й свою лепту в добру справу.

На таку величну подію не змогли не приїхати вже давні добрі друзі колективу Баківської школи – гості з Канади. Щороку представники української діаспори з Канади, серед яких є і вихідці з села, відвідують Баківську школу, цікавляться життям громади, допомагають у міру можливості. Тож їхній приїзд став теж маленьким святом. Шанованим гостям вручили хліб-сіль та запросили розділити радість цього дня.

Директор Баківської ЗОШ Зеновій Комарницький зачитав наказ про зарахування дітей до першого класу та привітав учнів та всіх присутніх з такою вагомою подією у їхньому селі.

Від імені батьків першокласників привітала дирекцію школи, всіх присутніх Ірина Бачинська.

Директор школи висловив вдячність усім, хто доклав зусиль для того, щоб діти перейшли навчатися у нове приміщення, нагородив грамотами меценатів, спонсорів, селищного голову та людей, які невтомно працювали, наближаючи радісну мить.

 

«Обов’язком ради та свій, як голови, вважала переведення учнів із приміщення, що не відповідає жодним нормам, у просторі класи. Шлях був непростим. Дуже багато роботи було зроблено попередньою сільською радою, велику допомогу надавав і надає народний депутат Андрій Кіт, за що йому велика подяка, та найбільша вдячність батькам і вчителям, які організувались й зробили такий величезний обсяг роботи», - зазначила у вітальному слові селищний голова Галина Козяр.

Привітав педагогічний та учнівський колективи з початком навчального року керівник відділу освіти Новострілищанської селищної ради Микола Лаврись.

Слова вітання не переставали лунати з уст директора, селищного голови для всі, хто долучився до спільної мети. Символічний ключ від приміщення, що вже в скорому часі слугуватиме школою, директор передав селищному голові, проте Галина Іванівна зазначила, що честь передати ключ учням по праву належить нині районному депутату Ігорю Семеновичу Лалаку, без зусиль якого цієї події б не відбулося.

Освятив реконструйоване приміщення адміністратор парафії Положення ризи Пресвятої Богородиці с. Баківців о. Андрій Соколовський та передав дирекції школи ікону св. Миколая Чудотворця.

Урочистості цього дня продовжились невеличким концертом. Також всі бажаючі мали змогу оглянути приміщення, що незабаром стане повноцінною школою.

Поки тривають організаційні роботи, пов’язані з отриманням дозволів та погоджень на переведення приміщення під школу.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин