Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Лист до редакції

Жорстоке, негуманне поводження з тваринами – ця тема, як виявилось, хвилює багатьох наших читачів. Значний резонанс та дискусію викликала публікація в №30 від 27 липня 2017 року. Тож ми продовжуємо цю тему листом від нашого дописувача.

Доброго дня, шановна редакціє! Я давно виписую та перечитую вашу газету. Мене зацікавила наболіла проблема з бездомними тваринами.

Відповідно до вимог Законів України: «Про охорону навколишнього середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про благоустрій у населених пунктах» та «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись методичними рекомендаціями з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах, затверджених наказом Міністерства з охорони навколишнього середовища України від 2 червня 2009 року №264, з метою врегулювання відносин у сфері поводження з собаками, котами та іншими непродуктивними тваринами, забезпечення відповідного санітарно-екологічного та епізоотичного стану, посилення відповідальності власників тварин за їх утримання, правила поводження з собаками, котами та іншими непродуктивними тваринами повинні базуватися на принципах: 1. гуманне ставлення до тварин; 2. захист тварин від жорстокого поводження; 3. відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

По-перше, потрібно провести реєстрацію та перереєстрацію собак у ветеринарних та комунальних органах.

По-друге, передбачити кошти для закупівлі клейма торів або чіпів для ідентифікації собак.

По-третє, кожний собака, який має власника, повинен мати ветеринарний паспорт із відміткою про щеплення від сказу.

Кожний власник повинен свою собаку зареєструвати в службах комунального господарства, сільських радах за місцем проживання у термін до 5 днів.

Всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності зобов’язані суворо дотримуватись ветеринарно-санітарних вимог, а також гарантувати безпеку для оточуючих та врахувати конвенцію Ради Європи №125 «Про охорону домашніх тварин, гуманне ставлення до тварин, їх ідентифікації, біркування, чіпування, таврування тварин із присвоєнням особистого ідетифікаціного коду». Тоді ми зможемо бачити міграцію собак з підприємств, організацій та приватних власників.

Крім цього, варто зобов’язати установи, підприємства, на яких перебувають собаки, створити належні умови для їх утримання, вакцинації. Якщо ці всі вимоги будуть виконуватись, то «безхатченків» серед собак зменшиться в рази.

Щодо відстрілу, умертвіння тварин без застосування знеболюючих засобів, що запобігають відчуттю тваринами болю та страху, - то це пряме знущання над ними, вчинене із застосуванням аморальних методів або з хуліганських мотивів.

На найближче майбутнє варто подумати про притулки для бездомних тварин.

На мою думку, нам усім потрібно більш цивілізовано підійти до цього наболілого питання – поводження з бездомними тваринами.

Ми, жителі району, без участі органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та зацікавлених фізичних осіб проблему, пов’язану з належним утриманням та поводженням з тваринами, не вирішимо.

Вважаю, що в кожному міста та селищі міського типу повинні бути виділені вигулювальні майданчики, на яких будуть вигулювати собаки, а їх власники зможуть тісніше познайомитись між собою та вирішувати питання з належним утриманням домашніх улюбленців. На цих майданчиках можна буде організувати дресирування за принципом «Собака в місті».

Шановні жителі району, перш за все добре подумайте перед тим, як брати якусь живність у свою оселю, щоб ви через деякий час не розчарувались у виборі. Щоб ваш улюбленець не став жертвою вашої необдуманої тимчасової любові. Багато тварин опиняються на вокзалах, ринках, підприємствах, куди їх вивозять недбалі власники в надії, що знайдуться жалісливі люди й підберуть їх.

Багато тварин залишились без господаря та дому через конфлікт на сході нашої країни, де агресор ніяк не може змиритись з тим, що йому не вдається нас перемогти. Люди, тікаючи від обстрілів, полишали свої домівки, не змогли, або не схотіли забрати своїх домашніх улюбленців. З новин дізнаємось про те, як наші захисники їх прихистили, собаки, коти попереджають воїнів не лише про обстріл, але стають для них віддушиною, зігрівають душу та серце.

Тож не зраджуйте братів наших менших. Частіше заглядайте бездомним тваринам у вічі. Там стільки любові та прохань до нас.

З повагою,

Михайло Підлісецький.

с. Жирова.

 


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин