Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Двоє у каное та гуси

У каное, змайстрованому власноруч подружжям Романових, Михайло та Галина вдвох насолоджуються мальовничими берегами ріки Луг.

Михайло мріяв про човна з дитинства. Цьогоріч мрія стала реальністю. До того пробував майструвати різні їхні моделі.

 

- Човни робив ще школярем на уроці трудового навчання, вчитель дозволяв майструвати. Вдома також виготовляв різні моделі як човнів, так і літаків, а от вже справжні човни почав робити три роки тому, коли ми з дружиною Галиною винайняли помешкання у Ходорові. З‘явилось місце, де майструвати і, головне, де їх зберігати. Довго думав, який робити, бо варіантів дуже багато. Врешті зупинився на каное. В інтернеті знайшов схеми виготовлення. Щоправда, самі креслення було важко найти, а ті, що є, практично всі платні й коштують немало.

Оскільки Михайлові художнього хисту не позичати (читачам часопису відомі його художні роботи та виставки, в яких брав участь Михайло Романів разом із дружиною), тому чоловік змальовував схеми майбутнього каное з різних книг.

- Зі схеми і малюнка одномісного човна зробив двомісний: підняв вище борти і видовжив корпус. Матеріали брав щонайдоступніші й недорогі. Корпус формував методом склеювання тонких дерев’яних рейок, завдяки чому виходить обтічний корпус, що полегшує плавання і йти проти течії. Багато чого додавав і від себе: дно обшив другим шаром для міцності, потім скріпив епоксидною смолою, скловолокном, фарбою, лаком. Наприкінці роботи човен заважив трохи більше ніж очікував, - розповідає Михайло.

Але, незважаючи на збільшену ваг, каное чудово тримається на плаву, не пропускає води, ним гарно й безпечно пливти по тихій воді.

Також зробив ще каяк з тонкої фанери. Для цього скористався іншим способом, менш трудомістким.

- Ось каяк вже вийшов набагато легшим, проте одномісним. Час від часу плаваємо з дружиною у каное рікою Луг, а за нами - наші гуси. (Сміється).

Попри тривалу занедбаність ріка Луг, що оперізує частину м. Ходорова, ще не втратила своєї природної краси та чарівності. Можливо, завдяки таким ентузіастам та романтикам як подружжя Романівих незабаром вдасться розчистити ріку й використовувати її не як каналізацію, а як животворчу артерію для відпочинку та туризму.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин