Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Співпраця між бібліотекарями Львівщини та Луганщини

Бібліотека сучасності - це не лише формуляри, книги та фондосховища. Це, насамперед, живе спілкування із читачами, зустрічі з письменниками, цікаві майстер-класи, надання електронних послуг. Про виклики, які сьогодні стоять перед бібліотекарями та які інновації застосовують вони у своїй роботі, йшлося на зустрічі працівників бібліотек Жидачівського району та Новопсковська Луганської області.

 

Впродовж двох днів 3 та 4 серпня у Жидачівській районній бібліотеці проходив семінар «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей «Бібліокре@тив», під час якого обмінювались досвідом бібліотекарі Жидачівщини та Новопсковська. Захід відбувся у рамках програми національних обмінів.

 

Привітав гостей зі східної України керівник відділу культури, туризму і спорту Жидачівської РДА Зіновій Тимофтевич. Після знайомства презентувала професійну діяльність та розповіла про визначні місця та особливості Новопсковського району директор Новопсковської ЦБС Ірина Грачова. Перший день семінару пройшов насичено, наповнений спілкуванням, презентаціями різних напрямків діяльності обох бібліотек, майстер-класами, інтерактивною роботою.

Як працює «Новопсковський PR-офісу сучасних бібліотек» розповіла присутнім завідувач відділу методичної роботи ЦРБ КЗ «Новопсковська ЦБС» Любов Бур’ян. Презентацію діяльності онлайн мобільного соціального офісу «Бібліотеки Новопсковщини – платформа для інформування громадян» провела завідувач відділу обслуговування цієї бібліотеки Тетяна Сап’ян.

Про електронні послуги та як вони працюють, на прикладі бібліотеки продемонструвала провідний бібліотекар Жидачівської районної бібліотеки Леся Басник. Ігрову методику «Playbus» презентувала завідувач Новопсковської селищної бібліотеки-філії КЗ «Новопсковська ЦБС», голова ГО «Стосується кожного» Оксана Бабкіна.

Для гостей із Луганщини наші бібліотекарі також приготували приємні сюрпризи, зокрема жидачівська писанкарка Галина Тимофтевич провела майстер-клас із розпису писанок, розповіла про українські звичаї та обряди, що побутують на Галичині.

Наступного дня семінар був присвячений темі децентралізації, зокрема й в бібліотечній сфері. Гостей із Новопсковська, де лише готуються до формування громад (у їхньому районі їх найімовірніше буде дві), цікавив процес добровільного об’єднання, як відбувається формування структури апарату нової ради, яке місце в цьому процесі займають бібліотеки, як змінюється робота їхньої структури тощо. У зустрічі, присвяченій темі децентралізації, взяли участь заступник голови Жидачівської районної ради Ігор Лалак, заступник міського голови Жидачева Ярослав Гаврильчук, керівник відділу культури, туризму і спорту Зіновій Тимофтевич, координатор РТЦ ЛОУНБ Олена Шматько. Тему «Практичні аспекти децентралізації в бібліотечній галузі Жидачівського району» розкрила директор Жидачівської РЦБС Любов Янклевич. У доповіді йшла мова не лише про інвентаризацію фондів, передачу їх в управління громад, але й про нову якість роботи бібліотек. Там, де активні бібліотекарі, бібліотека як інституція змінюється якісно й стає центром обміну думок, інформацією, генератором ідей. Тоді не йде мова про її закриття, зазначила Л. Янклевич. Детальніше проте, як працюють бібліотеки в умовах децентралізації, на прикладі Гніздичівської об'єднаної територіальної громади розповіла директор КЗ «Бібліотека - інформаційний центр інтелектуального та творчого розвитку Гніздичівської селищної ради» Оксана Зубрицька.

Багато років бібліотеки фінансувались за залишковим принципом, зрештою як і більшість галузей. Поповнення бібліотечних фондів сучасними книгами, авторами періодикою, якщо й є, то не залежать від запитів читацької аудиторії, а знову ж таки формується за залишками. Останні рік-два ситуація стала потроху змінюватись. До прикладу, в Новопсковську на рівні району затверджена та фінансується програма поповнення бібліотечних фондів за запитами читачів. Там не чекають, коли влада повернеться обличчям до бібліотекарів, вони самі почали шукати можливості для підняття якості обслуговування, відновлення власної репутації серед читачів, жителів міста, району. Не кожна бібліотека в Україні може похвалитися залученими інвестиціями в 1 млн. грн для ремонту та реконструкції бібліотеки. У Новопсковську працівники бібліотеки, об’єднавшись у громадську організацію, змогли це зробити й водночас втілити мрії своїх читачів на сучасну, комфортну, затишну та інтегровану в Інтернет-мережу бібліотеку.

Цього дня обговорення також тривало і за «круглим столом», де бібліотекарі вже в тісному професійному колі визначали спільний план дій та заходів щодо подальшої співпраці бібліотек Жидачівщини та Новопсковська Луганської області.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин