Львівська поліція «працює» у тісному зв'язку з «потужними» бізнесменами?

У газеті «Новий час» від 15 червня 2017 р. (№24) вийшла стаття про злочин самовільного захоплення земель у великому розмірі Товариством з обмеженою відповідальністю у Жидачівському районі. Мова йде про нелегальний посів 320,12 га.

17 червня я, Томас Вюнше, власник і директор ТзОВ "Верболіз", отримав електронне повідомлення, до якого було вкладено копію листа з Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Управління захисту економіки у Львівській області. У цьому листі йде мова про супровід кримінального провадження самовільного зайняття земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 320,12 га на території Млиниської сільської ради Жидачівського району — а на території цієї сільської ради ми не орендуємо і не обробляємо землі взагалі. Всупереч цьому моя фірма платить орендну плату за невитребувані паї цього розміру у Мельницьку сільську раду. Як могла бути така помилка, коли поліція не знає, у якій сільській раді сталися так звані правопорушення? Одна причина могла бути, що фірма, яка знаходиться у Млиниській сільській раді, зараз пробує забрати орендовані нами землі на території Мельницької сільської ради: переплутала поліція місце¬знаходження "замовника" з цього розслідування на місце названого злочину.

Що стосується цих 320,12 га, які, за даними поліції, незаконно посіяно? Ці 320,12 га землі, за які ми платимо орендну плату, є умовні гектари згідно із сертифікатами померлих людей. За такий умовний гектар фізичної є лише приблизно 200 га площі. Так, очевидно, згідно з даними львівської поліції, ми протизаконно посіяли приблизно 120 га, які існують лише на папері! Не знаю, де поліція бачила ці 320,12 га, посіяних у натурі, або можна теж сіяти на папері? Далі стоїть питання, як ми могли протизаконно посіяти 320,12 га при умові, що нами на території Мельницької сільської ради посіяно приблизно 200 га в загальному.

Цікавим є те, що поліція вимагає давати дуже багато і дуже детальну інформацію, яка не потрібна для розгляду цієї справи. До цього входить: договір оренди землі, документація із землеустрою щодо усіх земель, які перебувають у користуванні не лише по тій сільській раді, по якій вони проводять розслідування, а по цілому Жидачівському району. Для чого інформація по інших сільських радах потрібна для розгляду цієї справи, чому поліція її вимагає? Може причина бути в тому, що ця інформація важлива для того конкурента, який збирається забрати в нас землю?

Ця справа, що поліція дуже скоро починає розслідувати так звані правопорушення з нашого боку, є дуже цікаво перед тим фактом, що ми ще більше як два роки тому подали заяву про незаконний посів орендованих нами земель з боку іншої фірми, власником якої є "потужний" бізнесмен на території іншої сільської ради, до якої прикріплено конкретні дані, кадастрові номери, протизаконного посіву землі, по якій декілька разів було викликано опергрупу поліції на місце злочину... По цій справі за два роки не було зроблено ніяких кроків щодо зупинки правопорушення і справа після зміни начальника поста поліції була закрита "за відсутністю складу кримінального правопорушення".

Лишається питання, за що (частина) поліція у Львівській області працює: за захист закону прав чи за замовлення "потужних" бізнесменів?

Dr,-Ing Тhоmаs Wunsche.

Надрукувати