У Жидачеві презентували проект музейної експозиції до 75-річчя УПА

28 травня 2017 р. у Музеї мистецтва та історії Жидачівської землі відбулися заходи з нагоди відзначення Свята Героїв.

Ініціатором їх проведення саме у музеї став Степан Ревуцький. І це вже є доброю традицією для музею, який щонеділі збирає у своїх стінах небайдужих до історії, мистецтва, культури людей зі всього району.

Цього року Жидачівщина і вся Україна готується гідно відзначити 75-річницю УПА. Саме до цієї дати у музеї готується експозиція, присвячена боротьбі ОУН-УПА на Жидачівщині. З концепцією та проектом експозиції присутніх ознайомив наш земляк Ігор Дикий, який погодився прийняти безпосередню участь у створенні експозиції. Як сказав Степан Ревуцький, створення у музеї такої експозиції потребує спільної участі і роботи всіх. Тому двері оргкомітету відкриті, і у кого є бажання – можуть доєднатися.

Про те, що справа дійсно серйозна, свідчить той факт, що на презентації були присутні представники місцевої та районної влади: перший заступник голови РДА Василь Татарин, голова районної ради Ігор Кос, заступник міського голови Жидачева Ярослав Гаврильчук, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради, члени громадських організацій Жидачівщини та представники громадськості. До речі, Жидачівська районна рада має цільову програму вшанування пам’яті українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок дій окупаційних режимів, та відзначення героїв національно-визвольних змагань, на яку закладено досить значні кошти, які, сподіваємось, і підуть на таку потрібну і важливу справу – створення музейної експозиції, попередня вартість якої.

«Не бути байдужими і зберегти пам'ять» – з такими словами до присутніх звернувся учасник національно-визвольної боротьби, дослідник історії боротьби УПА, автор книг ”Дзвони пам'яті” та „Повстанськими стежками Жидачівщини” Олексій Данилишин. У виступі п. Олексій наголосив, що „на вівтар Свободи і Незалежності у національно-визвольній боротьбі зі зброєю у руках поклали свої голови понад 2000 осіб із 113 сіл, селищ та містечок Жидачівщини... Нові покоління молодих українців повинні воскресити у пам'яті імена тих героїв, без яких не було б Незалежної України”. Настав час нащадкам зробити все, щоб їх імена не забулися.

Центральне місце експозиції буде відведено макету криївки, за створення якої взялися хлопці під керівництвом Володимира Мелеха.

Захід у музеї відбувався під музичний супровід народного камерного ансамблю „Кантабіле” районного Народного дому та чоловічого вокального ансамблю „Кремінь” (смт. Гніздичів). Ведучі свята Олександра Максимів та Володимир Сушко розповіли присутнім про історію відзначення Свята Героїв в Україні, про героїв національно-визвольних змагань та сучасних героїв АТО. Присутні мали змогу ознайомитися також з виставкою „Книг пам'яті”, підготовленою працівниками Народних домів району, а також переглянути 3-D виставку паперових моделей найвизначніших пам’яток архітектури європейських держав, моделей літаків та кораблів народного майстра з Нового роздолу Петра Щомака. Дуже раджу подивитися це чудо творіння рук людських. Не забудьте на цю експозиціє взяти із собою дітей.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Надрукувати