Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як реформа освіти позначиться на Лівчицькій спеціалізованій школі-інтернаті?

Про те, що єдину спеціалізовану школі в районі планують закрити, стало відомо не з офіційних джерел. За словам директора Лівчицької спеціалізованої школи-інтернату Світлани Пітули, жодних офіційних документів від департаменту освіти і науки ЛОДА, адже школа знаходиться в їхньому управлінні, про закриття до них не надходило. Щоправда, нещодавно до школи приїжджала комісія, яка вивчала матеріально-технічний стан цього навчального закладу.

Та чутки не народжуються на порожньому місці, тож першими на сполох забили батьки, діти яких навчаються у цій школі. А минулого тижня в обласному департаменті побували вже разом представники педагогічного і батьківського колективів. Вдалось лише дізнатись, що там розглядають доцільність функціонування такого навчального закладу, оскільки сьогодні на рівні держави впроваджується інклюзивна освіта та триває тенденція влаштування дітей із інтернатів у сім’ї батьків-вихователів, батьків-усиновлювачів у будинки сімейного типу. Жодної конкретики про те, чи розпочнеться новий навчальний рік у Лівчицькій спеціальній школі-інтернаті, так і не дізнались. Лише почули запевнення, що допоки не вирішать, куди влаштувати дітей, заклад функціонуватиме.

19 травня до школи-інтернату із щорічним візитом приїхали меценати з Канади. Тож дирекція навчального закладу запросила на зустріч й представників із Львівської ОДА, а також селищного голову Гніздичівської ОТГ Івана Оліяра, заступника селищного голови Ольгу Баран, депутатів обласної ради Михайла Титикала, Ярослава Овсянецького, секретаря профільної комісії обласної ради Ольгу Грицик, адже згодом саме обласним депутатам доведеться приймати рішення щодо подальшої долі Лівчицької школи-інтернату. На зустрічі також був присутній помічник народного депутата А. Кота - Йосип Синюра.

Для гостей діти та педагоги підготували концерт, у якому поєднали свято Матері та духовно-патріотичні мотиви. Директор школи розповіла про спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад, яким керує вже понад п’ять років. Лівчицька ЗОШ-інтернат І-ІІ ст. - комунальний заклад Львівської обласної ради - спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів дитинства, розумово неповносправних, для дітей зі синдромом Дауна. У школі навчається близько шістдесяти дітей різного віку. Дехто з них є сиротами чи дітьми з неблагополучних сімей, з сімей, де батьків позбавлено батьківства.

Саме у цій школі-інтернаті вперше в Україні організовано навчання дітей із раннім дитячим аутизмом. Також сюди можуть скерувати хворих на сенсорну та моторну алалію, дизартрію, важкі форми заїкування. З такими дітками працюють педагоги-дефектологи. Окрім того що діти здобувають тут неповну середню освіту, для учнів 10 класу передбачене навчання з профорієнтаційним спрямуванням. У школі є столярний цех з новим обладнанням, швейна майстерня, сучасний комп'ютерний клас. Учні школи постійні учасники обласних спортивних змагань, які організовує «Інваспорт».

Крім коштів державного та обласного бюджетів, що йдуть на оплату роботи педагогів та персоналу, школі постійно допомагають благодійні організації, такі як Мальтійська служба, «Masters foundation». У квітні від канадських благодійників «Masters foundation» школа отримала мікроавтобус Opel Vivaro. Представники цієї фундації допомагають школі оновити шкільні класи, фруктовий сад, цьогоріч висадивши десятки саджанців грушок. У 2007 році допомогли у будівництві спортивного залу. І в подальших планах меценатів заплановано продовжити оновлення класних кімнат, вбиралень.

Проблема з функціонуванням школи-інтернату не стояла б узагалі, якщо б у Гніздичівській ОТГ не завершували будівництво нової загальноосвітньої школи. Лівчицька школа-інтернат стала б тоді опорною в громаді. Проте одразу два навчальні заклади громада не в змозі утримати. Все ж селищна рада розглядає різні варіанти, щоб все-таки допомогти зберегти такий навчальний заклад на своїй території.

Чи впишеться спеціалізована школа-інтернат у Лівчицях у нову концепцію реформи освіти в Україні і на Львівщині, стане відомо згодом. Зрозуміло лише одне – не варто все вимірювати грошима та економити на дітях, вже й так обділених долею.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин