Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рятувати львів’ян від сміттєвої кризи, але не на шкоду власним інтересам

15 травня 2017 р. о 16.00 у Жидачеві на громадському обговоренні визначатимуться, в яких об’ємах приймати побутові відходи з м. Львова та місцевих рад району та врешті, що робити із власним сміттям.

Підписаний нещодавно меморандум (21 квітня 2017 року підписано меморандум про співпрацю між Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані полігони/звалища, щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у м. Львові) наробив чимало шуму. Одні критикують цей документ як «мертвий» і ні до чого не зобов’язуючий, інші – за те, що міські голови підписали його, не порадившись із громадою. Тому представникам Львова та обласної влади не залишалось нічого іншого як їхати до людей, говорити, переконувати чи то на публічних зборах, чи на сесійних засіданням відповідних рад міст-підписантів меморандуму. Міський голова Жидачева один з тих мерів, який поставив свій підпис під згаданим документом, за що одразу ж накликав на себе несхвальні відгуки від окремих жителів міста, депутатів.

На перший погляд все цілком логічно: зі Львова вивозять два рази в тиждень 20 т побутових відходів, Жидачів на сміттєзвалище приймає їх і захоронює, за що місто отримує субвенцію з міського бюджету Львова 500 грн за кожну тонну, до того ж комунальне господарство міста отримує 170 грн від перевізника за складування відходів, крім цього забезпечує вивіз твердих побутових відходів. Загалом сума накопичується понад 3 млн. грн. Ці кошти аж ніяк не є зайвими для потреб Жидачева.

Основні ж критики такої співпраці наголошують на непрозорості домовленостей і як приклад наводять затриманий сміттєвоз, що аж ніяк не вписується в умови попередніх домовленостей. Депутати та громадські активісти, які затримали машину із львівським сміттям, так і не отримали належних пояснень від міської ради та комунального підприємства, а тому не вірять у дотримання умов меморандуму, адже за порушення попередньої угоди так ніхто й не відповів. Зараз головна вимога до міської ради – винести питання приймання львівського сміття та умови меморандуму на громадське обговорення.

4 травня під час засідання сесії Жидачівської міської ради понад дві години тривало обговорення питання захоронення твердих побутових відходів зі Львова. Впрошувати депутатів дати «добро» та порятувати честь Львова й області приїхали радник міського голови Львова Андрія Садового Іван Рудницький і начальник відділу житлової політики та житлових будинків ОСББ департаменту розвитку й експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Тарас Зозуля. Окрім 100 млн. грн. (70 млн. грн – кошти міського бюджету Львова та 30 млн.– кошти обласного бюджету) субвенції містам, що погодяться приймати ТПВ зі Львова та Жовкни, іншої конкретики немає. Достеменно невідомо що буде з Грибовицьким сміттєзвалищем, не обрана ділянка для нового полігону. Так само невідомо й коли запрацює завод із сортування та пресування відходів на території ТЕЦ-2 в м. Львові. Відомо лише, що вирішення проблеми з відходами - справа не одного року і навіть не трьох.

Що для українців нездоланна проблема, те для європейців – бізнесможливості. Під час сесійного засідання намагався переконати депутатів і владу в тому, що сміття - не проблема, власник ПП «Gigajoule» Крістіан Чернер. Чоловік займається господарюванням ТПВ вже 35 років і пропонує Жидачеву один із шляхів вирішення ситуації й готовий вчити містян сортувати сміття «з порогу». Наразі міська влада вивчає пропозиції австрійця. Тим часом про можливу співпрацю із цією фірмою говорять і в Радехові.

Поки в Радехові готуються до громадських слухань щодо будівництва сміттєпереробного заводу, в Жидачеві 15 травня пройде громадське обговорення щодо того, чи примати у себе львівське сміття.

Тим часом з наступного 2018 року вступить у силу заборона експлуатації непристосованих сміттєзвалищ.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин