Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Журавні воїни АТО об’єдналися у громадську організацію

Щоб обговорити питання, які визріли, а також поспілкуватися з учасниками АТО, селищний голова Василь Вітер вибрав суботній день.

На зустріч з воїнами-атошниками та членами їх родин, запросили обласного депутата Ярослава Овсянецького, пароха Журавнівського храму о. Романа Гринишина, депутатів селищної ради, представників журавнівського бізнесу, керівника агрофірми «Млин-Агро» Івана Жигара, ЗМІ.

 

Селищний голова розпочав розмову з того, що розповів присутнім про те, як і скільки селищна рада на нинішній день допомогла воїнам АТО та їх родинам, як у цьому допомогли представники бізнесу, небайдужі люди. В той же час селищна рада хотіла б бачити якусь організованість людей, які пройшли горнило війни на сході. Бо, як правило, питання, з якими приходять хлопці до місцевої влади поодинці, є спільними для всіх.

 

Обласний депутат Ярослав Овсянецький акцентував на тому, що молоді люди, які прийшли з війни, мають загострене відчуття справедливості, а тому розуміння таких людей з боку суспільства і влади має бути адекватним. Так, проблем у цих молодих хлопців сьогодні більш ніж достатньо і чи не найголовніша – лікування та реабілітація. З цією метою на районному рівні прийнято рішення, а Журавнівська селищна рада (як повідомив Василь Вітер)навіть виділила 5 тис. грн для безкоштовних ліків учасникам АТО. У Журавні такі рецепти видають і лікарні, а в Жидачеві – у 18 кабінеті ЦРЛ.

Проте люди, які повертаються звідти, мають ще одну проблему – працевлаштування. Саме з цією метою, зазначив обласний депутат, Львівська обласна рада прийняла Програму підтримки малого і середнього бізнесу для учасників АТО, а це живі гроші, щоб започаткувати власний бізнес.

Ще однією проблемою, на думку Ярослава Овсянецького, є проблема інформаційної та правової підтримки і хлопців, і членів їх родин. Здебільшого хлопці не мають повної інформації про свої пільги і права, а це призводить до певних непорозумінь, коли інформація про це спливає. Тому, зазначив п. Ярослав, створення громадського об’єднання воїнів АТО та членів сімей загиблих атовців є сьогодні потребою в першу чергу щодо захисту своїх власних інтересів. А разом з тим атовці мають брати участь у громадському житті територій, особливо коли сьогодні стоїть питання створення Журавнівської об’єднаної громади.

Присутній на зустрічі о. Роман Гринишин, окрім питань духовності, акцентував на тому, що сьогодні хлопцям держава дає шанс змінити своє життя на краще. Бо ті ж самі пільги, допомоги і визнання треба втілити в життя.

А хлопцям, за словами селищного голови Василя Вітра справді допомагають. Найближчим часом, за домовленістю з керівником агрофірми «Млин-Агро», кожній сім’ї учасника АТО в Журавні буде надано по 200 кг ячменю. Фермер Петро Лизак та підприємець Остап Слобода нададуть цукор. Допомагає селищна рада і у виділенні дров, хоч, за словами селищного голови, це не їх компетенція, а деколи такі благі наміри селищної ради нариваються на непорозуміння з боку окремих людей, як це сталося нещодавно, коли після весняної обрізки дерев залишки деревини були надані сімї воїна АТО.

Депутат селищної ради Ірина Кузик розповіла про роботу депутатів, акцентувала на питаннях роботи з перевізниками, які інколи відмовляють у безкоштовному проїзді атовцям, зачепила ще не закінчену тему виділення земельних ділянок воїнам АТО та безкоштовних ліків для ветеранів.

У свою чергу воїни АТО дуже уважно слухали всіх виступаючих. Інколи задавали питання, отримували на них відповіді чи дізнавалися, хто може допомогти. Як зауважив Валерій Мастерских, який добровольцем один з перших з селища пішов на війну, думка про створення спілки яка б об’єднували всіх, була вже давно. Нині хлопці виступають з ініціативою про таке об’єднання.

Проблем і справді чимало: лікування фронтових болячок, забезпечення ліками, паливом, врешті виділення земельних ділянок. Окрема тема - допомога сім’ям тих, хто загинув. Тому атовці звертаються до селищної ради, до громадськості і повідомляють, що сьогодні започатковується громадська організація воїнів та ветеранів АТО Журавнівщини. Головою організації хлопці обрали саме Валєру Мастерских. Секретарем - дружину загиблого Ігоря Олеськіва - Олександру.

Зі свого боку селищний голова пообіцяв атовцям сприяння у наданні приміщення та юридичній допомозі у реєстрації організації.

У свою чергу «Новий час» передплатить для учасників АТО електронну версію нашої газети, що сприятиме інформуванню атовців про свої права та законодавчі ініціативи.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин