Вшанували пам'ять героїв-односельців

У Бортниках встановили та відкрили меморіальні таблиці одразу двом учасникам бойових дій: один був насильно кинутий у вир чужої війни, інший – пішов добровольцем захищати рідну Батьківщину. Ніхто не забутий...

 

12 березня в селі Бортниках, що на території Ходорівської ОТГ, відбулось відкриття та освячення меморіальних таблиць у пам'ять про уродженців села - солдата строкової служби, учасника війни в Республіці Афганістан Богдана Пастуха, який загинув в останні дні російсько-афганської війни 26 січня 1989 року, та молодшого сержанта 54-ої механізованої бригади 25-го батальйону «Київська Русь» Володимира Андрешківа, який загинув 18 грудня 2016 року на Світлодарській дузі у Луганській області.

 

Меморіальні таблиці, виготовлені з ініціативи побратимів, встановлено на фасаді Бортниківської школи, випускниками якої були загиблі Герої.

На урочистій події були присутніми сім’ї та родичі загиблих, батьки загиблого героя з Іванівців Мар’яна Козака, представники ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини», побратими з інших районів, Спілки ветеранів Афганістану, майданівці «Львівської брами», представники влади усіх рівнів, молодь та жителі села.

Почесну місію відкриття меморіальних таблиць виконали голова Львівської обласної Спілки ветеранів Афганістану Ігор Равлінко, перший заступник Львівської обласної Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака, учасник бойових дій у зоні АТО Василь Бобак та учасник Революції Гідності Іван Гивель. Чин освячення провів адміністратор парафії Собору Пресвятої Богородиці о. Василь Лужецький.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка вручив синові Володимира Андрешківа Владиславу відзнаку Президента України - орден «За мужність ІІІ ступеня», якою посмертно нагороджено його батька. Дружина воїна Оксана подякували всім, хто у важкий час став опорою для їхньої сім’ї та родини.

Перед громадою та учасниками заходу також виступили міський голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський, народний депутат України Андрій Кіт, учасник Революції Гідності Роман Тітик, староста села Ольга Гурдя. Вчитель школи Валентина Федорівна Пастух прочитала авторські вірші-посвяти своєму племіннику Богдану Пастуху та односельцю Володимиру Андрешківу. Також з авторськими віршами перед громадою виступили поетеса, вчитель Ярослава Дилин та письменник, художник, засновник музею в Бортниках Степан Іванович Крегенбільд. Степан Іванович також увіковічив пам'ять загиблих героїв у своїх художніх картинах. . Учні місцевої школи підготували музично-мистецьку композицію. Пісню «На варті» виконав вчитель музики у місцевій школі, учасник АТО, житель Букавини Борис Мосій. Ведуча заходу - громадський діяч Ірина Баторик.

Напередодні недільної події, у п'ятницю, на черговому засіданні Ходорівської міської ради депутати одноголосно проголосували за рішення про перейменування вулиці Пушкіна у с. Бортниках на честь Володимира Андрешківа.

З часу загибелі Володимира вже пройшло три місяці, а родина й досі не отримала відповідного статусу. Після урочистої частини керівник апарату Жидачівської РДА,  в.о. заступника голови РДА Світлана Самсонова, військовий комісар Олександр Балюра та заступник військового комісара Борис Пруцьких вручили матері та дружині Володимира Андрешківа всі необхідні документи, що забезпечать належне вирішення питань соціально-правового захисту рідних полеглого Героя.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати