Минулого року на Жидачівщині «вимерло» велике село…

Якщо найближчим часом в Україні не буде вжито швидких заходів щодо стимулювання народжуваності, то «теорія змови» про те, що нас має залишитися 15 мільйонів, виглядає вже не такою й придуманою.

За даними Державної служби статистики України, оприлюдненими на початку 2017 року, чисельність населення України зменшилася на 9,5 мільйона осіб у порівнянні з еталонним показником 1993 року більш ніж 52 мільйони жителів.

Хтось скаже, що відійшли Крим і окремі території на сході, але вперті цифри статистики свідчать, що ще до анексії Криму та конфлікту на Донбасі з 1993 по 2013 рік Україна втратила 6,7 мільйона осіб, що еквівалентно кількості бойових втрат українців під час Великої Вітчизняної війни.

Чого далеко ходити. Тенденцію щодо вимирання українців дуже чітко можна відслідкувати на прикладі Жидачівщини. Щороку в районі вимирає село… Якщо раніше те село було середнє за кількістю мешканців, то станом на 2016 рік це вже велике село. Як поінформувала «НЧ» керівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Жидачівського районного управління юстиції Лариса Червона, у минулому році народилося 549 дітей, а померло – 1183. Погодьтеся, 634 мешканці - це досить велике село в районі.

За даними держстату, основними причинами смертності в країні є серцево-судинні захворювання (68%) і рак (18%). Недостатній доступ населення до якісних медичних послуг і низький рівень життя тільки погіршують ситуацію.

Серйозну загрозу для майбутнього країни має розрив у тривалості життя між чоловіками і жінками: 66 і 76 років відповідно. При цьому на 100 українок припадає 86 чоловіків. Середнім показником у світі є співвідношення 101,8 чоловіка на 100 жінок при різниці у тривалості життя 4,5 року.

У 2001 році на кожну жінку припадала 1,1 дитини. При цьому для запобігання процесу депопуляції цей показник повинен бути на рівні 2,1.

До речі, рівень смертності в країні почав перевищувати народжуваність з 1991 року.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Надрукувати