Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Загрози та можливості розвитку медицини у Ходорівській ОТГ

Відновити педіатричне відділення, покращити матеріальне забезпечення лікарні, не забувати про етикет спілкування між лікарем та пацієнтом, збільшити фінансування на безкоштовні ліки, зробити лікарню доступнішою для пацієнтів з інвалідністю – це побажання пацієнтів. Медичні ж працівники теж хочуть кращих умов праці та гідної оплати за неї.

 

Про реальний стан у медицині (мова йшла головно про Ходорівську міську лікарню) та шляхи покращення якості надання медичних послуг у Ходорівській об’єднаній територіальній громаді говорили під час засідання «круглого столу»: «Медицина в умовах Ходорівської громади? Сучасний стан та перспективи розвитку». Зорганізували таку дискусію громадські активісти, депутати міської ради. Ініціативу підхопили працівники лікарні, міська влада, жителі Ходорова. Тож у конференц-залі вільних місць не було. Організатор заходу голова міського осередку Української Галицької Партії Тетяна Поверляк представила присутнім порядок денний та зачитала основні побажання пацієнтів і медиків щодо покращення роботи головного медзакладу громади. З опитування, яке проводили організатори «круглого столу» серед жителів міста (щоправда, не вказана кількість опитаних та вибірка), зрозуміло, що така як є якість медичного обслуговування у Ходорівській лікарні не задовольняє нікого. Тож потрібно щось змінювати, а як саме, з чого починати, учасники заходу й збирались обговорити.

 

Коротко ситуацію у Ходорівській міській лікарні окреслила заступник головного лікаря з медичної частини Віра Жигало, яка серед проблем назвала нестачу кваліфікованих кадрів, застаріле обладнання, потребу у відновленні реанімаційного відділення, низький рівень культури здоров’я серед жителів громади, адже люди майже не приходять на профілактичні огляди. Як зауважила Віра Святославівна, медичні працівники багато доклали зусиль для того, щоб лікарня функціонувала на належному рівні: зусиллями медиків та спонсорів реконструйовано операційну, проведено ремонти кабінетів тощо. База Ходорівської міської лікарні дозволяє значно підвищити рівень та якість медичних послуг, зазначила В. Жигало. Щодо відновлення роботи дитячого відділення, то справа не у відділенні, а в недостатній кількості кваліфікованих педіатрів. Адже відомо, що сьогодні акцент у реформі охорони здоров’я ставиться на сімейних лікарів, зазначила начмед.

Крайнє незадоволення роботою адміністрації лікарні висловив міський голова Олег Коцовський, якого обурило й те, що головний лікар Юрій Пушкар не взяв участі у роботі «круглого столу». За словами міського голови, про потребу оптимізації роботи медичної установи йшлося ще влітку 2016 року, з того часу не зроблено практично нічого. «У серпні ми зустрічались, і я говорив, що ми повинні зробити мобільну лікарню, яка б відповідала всім вимогам. Тут повинна бути первинна і вторинна медична допомога. Що зроблено за цей час? Говорили про оптимізацію штатів. Сьогодні у садочку «Вишеньки» 200 дітей, 60 працюючих, яких обслуговує один бухгалтер, в той час як у лікарні працює 10 осіб у бухгалтерії. А це медикаменти, харчування хворих, це є ваш інвентар тощо. Дуже добре, що ми говоримо про реанімацію, але з чого ви будете її робити? Сьогодні на медицину держава виділила 19,7 млн. грн, міський бюджет виділив 4 млн. 227 тис. грн. Й того ви маєте 24 млн. гривень. Минулого року на лікарню виділено 14,5 млн. грн, а цього року ви отримали додаткових 6 млн. гривень і всі їх заклали на «проїдання», жодної копійки на ремонт не закладено. Як створюватимете реанімацію, як маємо створювати поліклініку, як збираєтесь наводити порядок із фізіотерапевтичним відділенням? Маємо розуміти, що бюджет не безрозмірний. З усіх доходів цьогоріч ми запланували 4 млн. гривень на розвиток – це для міста й всіх 42 населених пунктів громади. Минулого року лише Ходорів мав 5 млн. гривень на розвиток: робили дороги, тротуари відновлювали, крім цього 2,5 млн. гривень вклали на забезпечення водопостачання мікрорайону «Зарудка». Ще тиждень тому мали розпочатись ремонтні роботи у реанімаційному відділенні. Тиждень пройшов, а нічого так і не зроблено. Чого чекаєте?», - зазначив міський голова. Також Олег Теодорович впевнений, що в тому, що в лікарні немає педіатричного відділення, винна адміністрація медзакладу. «Педіатрія буде при лікарні. Йшла мова про відкриття п’яти ліжок при терапевтичному відділенні. Відкривайте й лишайте дітей тут, бо 550 гривень за кожну дитину ми платимо іншій лікарні. Вдумайтесь у цю суму! Якщо буде так і надалі - зміни керівництва лікарні не уникнути», - попередив голова громади. Також міський голова нагадав, що якби не добровільне об’єднання громад, то не було б у Ходорові повноцінної лікарні.

На закінчення свого гнівного спітчу Олег Теодорович все ж висловив впевненість, що у Ходорові та громаді буде мобільна лікарня, де на належному рівні надаватиметься первинна та вторинна допомога. Така лікарня в Ходорові буде навіть попри утворення госпітальних округів, наголосив міський голова.

Проводячи реформування охорони здоров’я у громаді, не слід забувати й про потреби людей з інвалідністю. Про доступність лікарні, поліклініки, аптек для осіб, які пересувають на інвалідних візках, про облаштування кімнати для реабілітації дітей з інвалідністю, про збільшення фінансування на закупівлю ліків, що надаються певним категоріям хворих безкоштовно, про закупівлю спецмашини для перевезення людей з інвалідністю говорили матері, які виховують дітей з особливими потребами. Сьогодні ж на місяць у міській лікарні виділяється 4200 гривень на закупівлю безкоштовних ліків, проте цієї суми катастрофічно мало, адже тільки хворих на епілепсію є 43 особи. Загалом визначено 160 категорій осіб, які мають право на отримання безкоштовних ліків, тож для компенсації потрібно було б виділити 1 млн. гривень, зазначили медики.

Депутат Львівської міської ради Ігор Дякович, який взяв участь у заході, запропонував не точково вирішувати проблеми, яких накопичилось чимало, а розробити відповідну програму, яка дала б розуміння того, в якому напрямку рухатися і в якій послідовності їх вирішувати. Також порадив залучати позабюджетні кошти у рамках проектів та програм. Про залучення позабюджетних коштів говорили виходець із Ходорова Іван Шурко, депутат Львівської міської ради Тарас Чолій.

26 січня у Ходорівській міській раді відбудеться засідання сесії, на якій розглядатиметься та затверджуватиметься програма соціально-економічного розвитку. Проект цієї програми розміщено на офіційному сайті, проте жодних пропозицій від медиків наразі не надходило, зауважив О. Коцовський.

До обговорення ситуації в Ходорівській міській лікарні долучились лікарі С. Осадчук, Я. Піняк, Ю. Юревич та інші. Пропозицій звучало чимало. Дещо про реформу первинної медичної допомоги присутнім розповів запрошений гість лікар, науковець Рустам Жураєв. Також він зазначив, що хоча й реформування вторинної ланки розпочнеться з початку 2018 року, проте вже від сьогодні варто накреслити план дій. Але, як зауважив Ю. Юревич, у Ходорівській міській лікарні катастрофічно бракує фахового менеджера, який би займався розвитком медичного закладу.

Обговорення тривало не одну годину. В результаті запропоновано прийняти резолюцію «круглого столу». Серед пропозицій рекомендовано розробити програму розвитку охорони здоров’я, передбачити у штатному розписі посаду спеціаліста із залучення позабюджетних коштів, створити робочу групу щодо впровадження реформи медицини у Ходорівській ОТГ тощо.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин