Про свої потреби та проблеми люди з інвалідністю обговорювали на звітно-виборній конференції

5 жовтня відбулась звітно-виборча конференція Жидачівської районної асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів «Союз організації інвалідів України».

Участь у конференції взяли 30 осіб з інвалідністю. Голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІСОІУ Л. Тарасенко та його заступник обговорили із заступником голови Жидачівської РДА В. Татарином питання щодо виконання заходів районної програми про захист та реабілітацію людей з інвалідністю на 2015-2018 роки.

Про роботу Ради районної асоціації інвалідів за 2010-2016 роки доповіла її голова М. Мацук. За словами голови асоціації, організація працює на громадських засадах і є неприбутковою. У 2017 році районна асоціація інвалідів відзначатиме 25-річчя з часу заснування.

Асоціація свою статутну діяльність провадить на мізерні кошти, що виділяються з районного бюджету, а це 5-10 тис. грн. у рік, а також за рахунок благодійних пожертвувань. Зовсім не виділяються кошти на придбання канцтоварів, відрядження, проведення тренінгів, шашкових та шахових турнірів, прийняття делегацій з інших районів області. У районному бюджеті не передбачено коштів на адресну допомогу сімям, де проживають два і більше інвалідів. Немає путівок у санаторії, закладено мізерні кошти на медичне обслуговування (придбання ліків) та реабілітацію людей з інвалідністю, для людей з особливими потребами не забезпечено безоплатний доступ до занять фізичною культурою та спортом.

На неналежному рівні здійснюється перевезення людей з інвалідністю громадським транспортом. Доволі часто вони чують на свою адресу образливі слова водіїв. Не працює координаційна рада з питань правового захисту людей з інвалідністю при Жидачівській РДА.

Та попри всі негаразди асоціація інвалідів щорічно проводить районні спартакіади. в яких беруть участь близько 60 осіб. Найкращі спортсмени є учасниками обласних фінальних змагань, займають призові місця, зокрема це Марія Талама та Ярослав Талама, Марія Мацук, Любов Власова, Оксана Олійник.

За кошти благодійників та районного бюджету люди з інвалідністю відвідали Гошівський монастир Пресвятої Богородиці, а також відпустові місця Страдч, Крехів, Зарваницю, Унівську Лавру. Також з екскурсією побували у Золочівському замку, у церкві в м. Бориславі.

На відзначення Міжнародного дня інвалідів 15-20 осіб з інвалідністю їдуть в оперний театр ім. М. Заньковецької. Асоціація співпрацює з Пенсійним фондом та іншими організаціями й установами, проводить засідання «круглих столів», на яких розглядаються зміни в пенсійному законодавстві, субсидіях, надаються консультації із правової допомоги.

Поряд з цим є чимало організаційних проблем, наприклад немає комп’ютера, організація не в змозі оплатити оренду приміщення, газету «Благовіст» цьогоріч отримують лише 42 особи, немає осередків асоціації в об’єднаних громадах. А найгірше – це тотальне безгрошів’я.

В обговоренні доповіді та виконанні районної комплексної програми на 2015-2018 роки взяли участь начальник управління соціального захисту населення Л. Регусевич, заступник директора територіального центру Л. Вайда, голова ЛКК Жидачівської районної центральної лікарні В. Костецький, заступник директора Центру зайнятості С. Ткач, заступник начальника Пенсійного фонду М. Стадник, заступник голови РАІ Л. Власова.

Міський голова Жидачева В. Левко запропонував розробити міську програму на 2017 рік та профінансувати її виконання, а також відповів присутнім на запитання, які хвилюють мешканців міста.

В цілому роботу ради районної асоціації інвалідів визнано позитивною. На посаду голови обрано Марію Мацук та її заступником Любов Власову. Обрано новий склад ради та контрольно-ревізійної комісії. На IX позачерговий з’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІСОІ України обрано М. Мацук та Л. Власову. Затверджено та обговорено зміни до Статуту Жидачівської районної асоціації інвалідів ЛОА і ВОІСОІУ.

Марія МАЦУК, голова Жидачівської РАІ.

Надрукувати