Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Відкривати Україну» зможуть й підлітки Жидачева

Школярі Жидачева візьмуть участь у наймасштабнішому освітньому проекті, під час якого отримають неоціненний багаж практичних знань та навиків, навчаться втілювати свої мрії й робити світ довкола себе комфортнішим.

6 жовтня для учнів 7-11 класів Жидачівського НВК, жидачівської гімназії та Жидачівської ЗОШ №2 міські координатори Богдана Пеняк та Орест Гаврильчук презентували всеукраїнський освітній проект “Відкривай Україну” та розповіли про можливості, що відкриваються для школярів, які візьмуть у ньому участь.

«Відкривай Україну» - освітній проект у формі онлайн гри для підлітків з малих міст України, який навчатиме прояву активної громадянської позиції та реалізації суспільно-корисних проектів, зазначають його розробники. Партнери проекту - Міністерство освіти і науки України, Креативна академія i Wonder Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Майкрософт Україна, Європейська Бізнес- Асоціація та інші.

»В Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис.), у яких ми пропонуємо підліткам спробувати змінити себе і своє оточення. У кожному з цих міст від 6 до 32 шкіл, від кожної з яких ми запрошуємо одну команду, тому загалом плануємо участь 1000-1500 команд. У кожній команді буде 16 осіб: по 3 учні з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчитель-модератор. Учасників проекту «Відкривай Україну» щонайменше 16 000 осіб.

До цієї великої команди можуть долучитися й підлітки з кожної із трьох шкіл Жидачева. Для цього лише потрібно зібрати команду та зареєструвати її.

Перший етап великої гри — знайти проблеми у школі, де навчаєшся, та спробувати вирішити одну з них. Другий етап — змінити на краще своє місто.

Проекти на кожному з етапів можуть мати шість основних напрямків: навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, медійний напрямок, соціальний напрямок, урбаністика, культура і мистецтво.

У процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання та здобудуть навики роботи в команді, критичного та системного мислення, роботи з ідеями. Також отримають профільні знання, навики з проектного менеджменту, комунікації. Зможуть самостійно оцінювати себе та свої результати, не залежати від сторонньої оцінки.

У фіналі зберуться 24 команди по одній з кожної області, а переможці — 5 команд поїдуть на стажування за кордон.

У Жидачеві, як зазначили міські координатори, всі учасники після проходження другого, міського етапу отримають сертифікати від Києво-Могилянської Школи Бізнесу. «Також учасники отримають знання, досвід, навчаться працювати у команді, співпрацювати з підприємцями, меценатами, навчаться співпрацювати з владою, і, можливо, хтось себе з часом реалізує в одному з напрямків, можливо, хтось знайде своє покликання, комусь допоможе визначитись із вибором професії», - розповідає міський координатор Богдана Пеняк.

Таку освітню ініціативу та її втілення у Жидачеві радо вітає міська влада. Місту потрібні нові ідеї та освічена молодь, яка розвиватиме Жидачів, зазначив міський голова Володимир Левко. Під час презентації проекту в актовому залі Жидачівського НВК відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Жидачівською міською радою та міськими координаторами проекту «Відкривай Україну».

Незабаром стартує реєстрація команд, тож учнівським колективам жидачівських шкіл треба сформувати свої команди, обрати собі серед педагогів наставників, реєструватися й розпочинати велику гру, щоб змінитись самому та змінити своє місто.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин