Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свинячий бізнес - ціною людського здоров'я

16 вересня 2016 року в приміщенні будинку" Просвіта" села Антонівки проведено громадське слухання щодо погодження надання земельної ділянки, розташованої на землях Любшанської сільської ради поблизу с. Антонівки, для будівництва свинокомплексу фірмою "Лемберг-Агро".

 

Розпочинаючи громадські слухання, сільський голова с. Любші Роман Мацей довів до відома громади, що до сільської ради звернулися представники "Лемберг-Агро" з пропозицією погодження будівництва поблизу села Антонівки на ділянці площею 33 га на відстані 1300 метрів до найближчого будинку свинокомплексу.

 

Депутати на останній сесії сільської ради 9 вересня не голосували за погодження виділення цієї ділянки фірмі "Лемберг -Агро" і рекомендували це питання погодити з громадою с. Антонівки, де знаходиться земельний наділ.

Розповідаючи про свої плани, директор Ходорівського м'ясокомбінату, представник фірми "Лемберг-Агро" Дмитро Матвійко розповів про діяльність м'ясокомбінату, про свинокомплекс, який знаходиться в с. Ліщині. А також Дмитро Степанович сказав, що виділенням земельної ділянки займається Держземкадастр, а громада до цього відношення немає… Це повідомлення неабияк зачепило мешканців Антонівки.

У відповідь громада села почула з виступу юриста-еколога Ольги Мелень-Забрамної, що згідно із Законом "Про місцеве самоврядування", ст. 26 сільська рада перше повинна погодити з громадою виділення земельної ділянки для розміщення такого екологонебезпечного будівництва. Представник громади Марія Лазар розповіла, що будівництво свинокомплексу поблизу Антонівки призведе до ще більшого порушення екологічного балансу (загазованості, запиленості та радіоактивності). Даний земельний наділ знаходиться на території колишнього кар'єру по видобутку "Сірки", який і так вплинув на життя та здоров'я громади с. Антонівки, і у підтвердження зачитала список жителів села, які померли в молодому віці від важких онкохвороб, не характерних для більшості сіл району.

Місцевий мешканець Василь Кос повідомив, що згідно з підрахунками свинокомплекс буде використовувати близько 25 тис. метрів кубічних води на рік, а в селі гостро стоїть проблема води, яка у більшості господарств повністю зникла. Поряд знаходяться поля, де місцеві фермери вирощують зернові культури, які зовсім не горять бажанням поливати свинячою гноївкою свої поля. Немає розрахунків про те, скільки відходів продукуватиме свинокомплекс і куди їх діватимуть, як буде вирішуватись питання з тваринами, які загинуть. У зв'язку із санітарною зоною свинокомплексу стане неможливо збільшити межі населеного пункту після реформи децентралізації.

За результатами проведених громадських слухань щодо погодження надання земельної ділянки для проведення будівництва свинокомплексу громада с. Антонівки прийняла рішення відмовити у погодженні надання земельної ділянки фірмі "Лемберг -Агро", у зв'язку з тим що:

1. У межі земель, що планується виділити під будівництво свинокомплексу, входять землі, виділені під громадські пасовища, та землі фермерських господарств;

2.У зв'язку із санітарною зоною свинокомплексу стане неможливо збільшити межі населеного пункту та залучити на межуючі з свинокомплексом землі потенційних інвесторів, не порушуючи норм САНПІНУ.

3. Будівництво призведе до порушення екологічного балансу, а виділення аміаку, сірководню, метану та інших шкідливих речовин та запахів тільки погіршить екологічну ситуацію в мікрорегіоні.

4.Робота свинокомплексу може спричинити порушення водообігу, що призведе до зникнення води у і так напівпорожніх сільських криницях та водоймах.

5.Скандальна (протести, судові справи та інше) репутація "Лемберг-Агро" у нашому регіоні щодо недотримання норм будівництва та експлуатації свинокомплексу викликає недовіру в громади с. Антонівки до ведення такого бізнесу.

Олександра ГУДЗУВАТА, депутат Любшанської сільської ради.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин