Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Христина КОВАЛИШИН: «Двісті балів – це як подарунок за мої старання»

З дитинства випускниця Журавнівського НВК СЗШ-ліцею Христина Ковалишин мріє стати медиком. І ось дівчина за крок від своєї мрії. З нетерпінням очікує початку навчального року вже як студентка університету.

Христина Ковалишин, за словами інспектора відділу освіти Жидачівської РДА Надії Багрій, - єдина учениця в нашому районі, яка цього річ отримала 200 балів із ЗНО та ще й з предмету біологія.

Про свою мрію, нововведення у цьогорічному проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та про те, як досягати найвищих результатів, дівчина поділилася з читачами «Нового часу».

 

- Чим тобі запам’ятається навчання у школі?

 

- Трагічними подіями. Цього року померла наш класний керівник Кулик Ганна Романівна Кулик До нас прийшла Ірина Миколаївна Гашпіль, їй було важко з нами, але попри це ми стали як одна сім’я.

- Христинко, чому ти для себе обрала саме медицину?

- У дитинстві я досить часто хворіла, й, слава Богу, знайшлися люди, які мені допомогли вилікуватись. До того ж моя бабуся пропрацювала у нас в лікарні, зараз вона на пенсії (Надія Яківна Блажейовська працювала у Журавнівській лікарні акушером-гінекологом). Бути медиком – моя мрія дитинства.

- Тож я так розумію, до складання ЗНО ти готувалась дуже ретельно. Які із завдань для тебе виявились найбільш складними?

- Я навіть не знаю. Важких не було. Під час підготовки, якщо були якісь важкі завдання, то над ними я так довго сиділа, що згодом вони вже для мене не були складними.

- Як ти готувалась, брала тести з попередніх років?

- Так, готувалась за тестами, а також ходила до репетитора. Головне - мати підґрунтя. Біологію я із задоволенням вивчала. Пізніше, коли вже ходила до репетитора, це вже швидше було згадування вивченого, повторення.

Велика вдячність репетиторам. У мене був один репетитор з хімії та біології - Руслана Богданівна Пітула. Вона віддається своїй роботі. Крім того, що пояснювала матеріал, ми писали конспекти, вона рекомендувала різні навчальні відео, багато тестів.

- За рік реально підготуватись до складання іспитів?

- Реально, навіть якщо ти не дуже сильний у навчанні. Хоча це залежить від людини. Я не розраховувала на 200 балів, готувала себе до гіршого результату, щоб потім не розчаровуватись. (Сміється). Двісті балів, можна сказати, - це подарунок за мої старання.

- Що б ти порадила випускникам, як готуватися до ЗНО, щоб досягти найкращих результатів.

- Наполегливо готуватися, вибирати правильні предмети, бо легше вивчити те, що тобі легко дається. Також багато читати довідкової літератури, перечитувати конспекти, розв’язувати тести. Головне - дуже уважно читати самі завдання, бо часто трапляються заковики. Так, я через власну неуважність втратила кілька балів з хімії. Цього року не можна було допускати жодної помилки, щоб набрати 200 балів.

- Який ти вуз для себе обрала?

- Взагалі то я проходжу на державне всюди, куди подавали документи (цьогоріч на одну спеціальність можна подавати документи одразу в 15 вузів, а якщо на три спеціальності - то в 5 вузів), але, напевно, зупинюсь на Івано-Франківську. Якщо людина прагне знань, вчитися, їй не важливо, який це буде вуз. До того ж є старші мої друзі, студенти, які кажуть, що у Франківську їм подобається, достатньо високий рівень навчання.

- А як щодо спеціалізації?

- Я ще не визначилась зі спеціалізацією, поки що я йду на лікувальну справу, а там вже вирішу.

- Лише абітурієнти надсилають свої резюме у вищі навчальні заклади чи, можливо, й вузи шукають розумних студентів?

- Принаймні до мене не було жодних пропозицій. Коли ми були на олімпіаді з біології, нам всім сказали: «Ми усіх вас чекаємо студентами нашого вузу», але на цьому все й завершилось.

- Які нововведення у ЗНО були цього року?

- Особливих змін цьогоріч немає, єдине, що потрібно було складати додатковий предмет, він зараховувався як державна підсумкова атестація. Для себе обрала математику, була ще історія. Раніше було обмеження щодо кількості вузів, тепер, якщо ти обираєш одну спеціалізацію, то такого обмеження немає. Також є списки, пріоритети, якщо чесно, то я й сама не особливо в усіх цих нюансах розібралась. Бачу у списку, що проходжу, й спокійна. Бо ту систему, як вираховувати, не розумію. Сама виставляєш пріоритети, куди хочеш найбільше й найменше. Якщо ти по першому пріоритету проходиш, тебе рекомендують, і ти везеш оригінали документів.

- Чи важко було зареєструватись в електронну систему, адже вона часто давали збої.

- Так, було досить важко, але я зробила хитріше: сайт відкрили за день чи два перед вступною кампанією і в той день зареєструвалась. А от вже в понеділок, коли почалась вступна кампанія, дуже важко було зайти на сайт, він постійно підвисав, десь у середу почав працювати в нормальному режимі. А під кінець тижня вже все було налагоджено.

- Окрім результатів ЗНО, чи вищі навчальні заклади мають свою систему відбору студентів?

- На медичний факультет враховують лише результати ЗНО. 100 прохідних балів, з профільного предмету біології – 140 балів мінімум. А от на таких факультетах як журналістика потрібно здавати ще й творчий конкурс.

- Наскільки важливо знати ким ти хочеш стати?

- Я б сказала не конкретно ким, а який напрямок обрати. До прикладу, три предмети ЗНО – хімія, біологія, українська мова – це не тільки медицина, це і просто біологія чи хімія, біотехнологія чи інженерія. Так само англійська, історія та українська мова – це філологія, історія, археологія і ще багато різних спеціальностей. Просто треба знати, до чого ти більше надаєшся. Треба наполегливо йти до мети. Якщо ти хочеш, то обов’язкового досягнеш.

Христина Ковалишин у 2013 році стала призером обласного етапу конкурсу української мови ім. Петра Яцика, зайнявши третє місце. Цьогоріч дівчина здобула одразу три перші місця на районній олімпіаді з екології, біології та української мови,на обласному етапі здобула третє місце з біології.

Окрім найвищих результатів із біології, Христина отримала 199 балів з української мови, 191 бал з хімії, 178 балів із математики, а це 10 балів до шкільного атестата з цього предмету. Середній бал із ЗНО у випускниці Журавнівського НВК СЗШ-ліцею - 196.

Ми ж побажаємо Христині успіхів у навчанні й щоб її найзаповітніша мрія здійснилася.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин