Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Хочемо? Зробимо і будемо мати!»

Уже минуло півроку від реалізації ГО «Оберіг Гніздичева» проекту «Інформаційне забезпечення населення процесу створення життєспроможної Гніздичівської об’єднаної територіальної громади». Цих півроку - це згуртування громади довкола спільної мети. А мрії, як відомо, мають здатність збуватися. Вже зараз можемо сказати, що реалізовані заходи в рамках проекту були вдалими і стали вагомими надбаннями для подальшого розвитку Гніздичівської ОТГ.

Але про все потроху. Робота проводилась у кількох напрямках: зустрічі у громадах, консультації, обговорення Статуту громади, розроблення та затвердження Стратегії сталого розвитку до 2025 року, Плану соціально-економічного розвитку на 2016-2018 роки, Інвестиційного паспорта громади.

Щоправда, обговорення з мешканцями, котрі чекають реальних змін вже сьогодні, не завжди відбувались гладко. Консультанти проекту висвітлювали особливості самоорганізації жителів громади, порядок здійснення робіт, починаючи з підготовки проектної документації (в тому числі на ремонт соціальних об’єктів, ремонт доріг та їх освітлення), наголошували на важливості вдосконалення освітнього процесу, культурної, просвітницької діяльності, що вимагає оновленого підходу в роботі як Народних домів, так і бібліотек.

В апараті селищної ради працюють найактивніші представники громадської організації «Оберіг Гніздичева». Вони не лише ініціативні оптимісти, а й мають бачення завтрашнього дня, розуміння того, як досягти бажаного результату. Своїм прикладом і щоденною роботою запускають той дієвий механізм, котрий виключає очікування, а мотивує до дії. Принципи роботи ґрунтуються на максимальному залученні до процесу творення громади її жителів, тобто кожен мешканець має право бути поінформованим, має право на критику та пропозиції.

У рамках проекту розроблені офіційний сайт Гніздичівської громади, інвестиційний паспорт, план-карта громади. Відтепер відкритість та прозорість роботи влади, бюджетних установ на території громади можна протестувати зайшовши на сайт www.hnizdychiv.org.ua. Окрім цього, на сайті висвітлюються найважливіші новини, нові проекти тощо. Наповнення сайту триває, але вже зараз можна ознайомитись з документами, направити запит до нашої влади онлайн. Тож запрошуємо усіх подавати цікаві матеріали для їх розміщення на сайті Гніздичівської громади з різних тем суспільного розвитку.

Розуміємо, що зміна самоусвідомлення - це той процес, який не настає раптово, на порожньому місці. Це тривалий процес. А децентралізація, тобто нові принципи організації життя громад, передбачають від кожного з жителів громади бути активними, діяти за принципом: «Хочемо? Зробимо і будемо мати!» Рушієм змін у державі й у нашій громаді, зокрема, є молодь. Саме вони здійснювали проект «Безпека на дорозі залежить від кожного», результатом якого стали встановлені дорожні знаки. Також молодь була учасником історико-пізнавального велоквесту населеними пунктами Гніздичівської громади.

Наш проект «Інформаційне забезпечення населення процесу створення життєспроможної Гніздичівської об’єднаної територіальної громади» отримав підтримку фінансову ЄС у рамках програми «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа.

Проектний досвід партнерів впроваджує й Гніздичівська селищна рада, запровадивши у своїй роботі конкурс проектних заявок «Від ідеї до результату». Нещодавно завершився етап відбору кращих заявок. Загалом на конкурс подано 6, зокрема: розвиток музичних здібностей дітей громади, виховання культурних, духовних і патріотичних цінностей (смт. Гніздичів. Керівник проекту О. Драган), облаштування шкільного спортивного майданчика (с. Лівчиці. Керівник проекту І. Олейнікова), придбання підсилювача звуку для Народного дому с. Руда (керівник проекту І. Лабай), «Дитячий майданчик» у с. Ганнівці» (керівник проекту Л. Дрозд), підвищення освітнього, духовного, культурного рівня (с. Покрівці. Керівник проекту Іванна Климович), «Побачити – Познайомитися – Пізнати» (смт. Гніздичів. Керівник проекту В. Микитчин).

Тож сьогодні співпраця ГО і влади направлена на підтримку і розвиток громади. Постійно вчимося, запозичуємо кращий досвід інших громад. Усі ми потребуємо змін і поліпшення життя! Та лише з любов’ю до рідної землі та людей, що на ній живуть, можна будувати майбутнє.

Леся Басник.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин