Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Дулібах знову назріває невдоволення, а причина – відкриття свинокомплексу

Представники ТзОВ «Лемберг-Агро» та Ходорівського м’ясокомбінату наполягають на відкритті свиноферми на території колишнього корівника в с. Дулібах. Громада села одностайна у своєму рішенні – будь-яка діяльність на території ферми, крім відгодівлі свиней. Після чергових зборів, що відбулися 26 червня, не дійшовши консенсусу, дулібівчани розпочали чергування на під’їзній дорозі до приміщень ферми та 5 липня звернулися до міського голови Ходорівської об’єднаної громади розглянути конфлікт на сесії міської ради 14 липня.

Нагадаємо, в березні 2016 року селяни майже тиждень блокували спершу дорогу до приміщень колишньої ферми, куди без відома та погодження селян представники товариства «Лемберг-Агро» завезли поголів’я свиней, а потім перекрили автодорогу Нові Стрілища – Ходорів з вимогою не відкривати на території їхнього села свиноферми.

Тоді, щоб понизити градус протистояння та залагодити конфлікт і врешті розблокувати автодорогу, приїжджали посадовці з області та району. Представники товариства частково визнали свою провину, а саме в тому, що не узгодили своїх дій із громадою, й хоча й під тиском, але пішли на вимоги людей і до встановленої дати вивезли з власної ферми поголів’я поросят.

Тоді сторони розійшлися, але, схоже, кожен при своїх інтересах. Представники товариства не полишили свого наміру відкрити у Дулібах свиноферму, а до цього часу підготувати всі необхідні документи та дозволи. Жителі ж села впевнені в тому, що після такого «теплого» прийому жодних свиней на території ферми не відгодовуватимуть.

З того часу не минуло й трьох місяців. 26 червня відбулась зустріч, на якій знову постала конфліктна тема. Представник товариства «Лембер-Агро» та директор Ходорівського м’ясокомбінату Дмитро Матвійко сказали присутнім 250 жителям села про те, що найближчим часом на ферму, що є власністю товариства, таки буде завезено поголів’я поросят. Для цього, мовляв, у них є всі необхідні документи. з якими громада при бажанні може ознайомитись.

На зустрічі також були присутні перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, в.о. начальника управління держпродспоживслужби Жидачівського району Василь Попадин (до слова, управління ветеринарної медицини в Жидачівському районі реорганізоване з 16 січня 2016 року), представник обласної екологічної інспекції В. Старук, міський голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський, староста Дуліб Степан Грицило.

У порядку денному цієї зустрічі розглядалось лише одне питання: про розміщення свинокомплексу на території колишньої ферми (корівника) в с. Дулібах. Як зазначено в протоколі, Дмитро Матвійко розповів про купівлю корівника для подальшого переобладнання його приміщень на свинокомплекс. На початку діяльності планувалося розмісти 11800 голів. Після позапланової перевірки свинокомплексу державною екологічною інспекцією, яку було проведено після конфлікту в березні, та на вимогу керівництва ЛОДА рекомендовано поголів’я зменшити у 4 рази - до 2500 та 3000 свиней. Присутній на зустрічі еколог зазначив, що екологічна інспекція виявила ряд порушень на території майбутнього свинокомплекс, та власники ферми їх вже усунули, начебто на території ферми будуть застосовані новітні технології. Начальник управління держпродспоживслужби, як йдеться у протоколі, розповів про створення комісії при інституті гігієни і токсикології ім. Д. Галицького, яка своїм рішенням дала дозвіл на діяльність свинокомплексу на території села. Знову ж таки, як зазначено в протоколі зібрання, перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, зі свого боку, рекомендував громаді ознайомитись із пакетом документів, які має на цей вид діяльності ТзОВ «Лемберг-Агро», і після їх вивчення призначити нову зустріч, на якій спробувати знайти компроміс.

Голова об’єднаної громади Олег Коцовський зазначив, що «громада села повинна дбати про свій розвиток у всіх напрямках». Якщо знайшлося товариство, яке купило приміщення колишньої ферми, то потрібно підтримати його подальший розвиток, бо громада від такої співпраці тільки виграє. Адже товариство сплачуватиме податки, що йтимуть на розвиток цієї ж громади». Водночас міський голова додав, що «якщо громада категорично проти свиноферми, то власник її повинен прислухатись до зауважень і змінити діяльність», йдеться у протоколі.

Переконати людей не виганяти зі своєї території інвестора спробував і голова Жидачівської РДА Олександр Пітула, який зазначив, що товариство сплатило за оренду землі за 5 місяців 35 тисяч грн.

Та все ж на першому місці для жителів села не матеріальні блага, а екологічна безпека. Людей непокоїть таке близьке розташування майбутнього свинокомплексу до села, до школи та ще й з підвітряного боку. Також людей турбує той факт, що на території села немає джерела водопостачання для потреб свинокомплексу. «Ми не проти відкриття робочих місць на нашій території, тому пропонували власникам ферми використовувати її в будь-яких інших цілях, тільки не для відгодівлі свиней. Якщо ж власник має намір лише займатися свинарством, тоді цей комплекс має бути винесений не ближче як за 4 км за село», - зазначив у телефонній розмові житель Дуліб п. Іван.

Вимоги дулібівчан запротокольовані, одне з яких: «категорично заборонити свинокомплекс на території колишньої ферми (корівника), так як приміщення знаходяться в центрі села та біля школи, і ніякі новітні технології не зможуть захистити населення села від екологічної катастрофи». Також селяни рекомендують власникам ТзОВ «Лемберг-Агро» використовувати приміщення для іншої діяльності, тобто під склади, зерносховища, млин. Що ж до застосування товариством новітніх технологій у господарюванні, то селяни радять, застосувати їх на свинофермі в с. Ліщин.

30 червня громада села знову зібралася на схід, на якому вирішили подати звернення на сесію Ходорівської міської ради об’єднаної громади. 5 липня представники громади побували й на прийомі в міського голови Ходорова.

Щоб знову не бути заскоченими зненацька, навчені гірким досвідом, селяни самоорганізувалися й щодня ведуть цілодобове чергування на під’їзній дорозі до майбутньої свиноферми.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин