Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівська міська рада просить скооперувати зусилля, щоб впорядкувати місцеве сміттєзвалище

16 червня під час позачергового засідання Жидачівської районної ради міський голова Жидачева звернувся до депутатів визнати ситуаціїю на жидачівському сміттєзвалищі як надзвичайну подію місцевого значення й розробити відповідні заходи щодо його впорядкування.

Мер міста аргументував своє звернення тим, що регулярно на сміттєзвалищі виникають загоряння старих промислових відходів, що спричиняють задимленість та забруднення повітря на кілька кілометрів. Внаслідок загоряння утворюють пустоти на старих відвалах промислових відходів, а це несе загрозу для життя людей, які працюють на впорядкуванні смітника, зокрема й для пожежників.

Сміттєзвалище функціонує з 1975 року, й в основному на ньому складувалися промислові відходи жидачівського целюлозно-паперового комбінату. Сьогодні ці відходи перетворились у торф’яні маси, що легко загоряються й дуже важко піддаються гасінню. Щороку в суху погоду на жидачівському сміттєзвалищі виникають стихійні загоряння, що завдають великої шкоди жителям міста та сусідніх громад. Цьогоріч міська рада проводить чи не наймасштабніші роботи щодо впорядкування території сміттєзвалища, залучаючи важку техніку та Жидачівський підрозділ ДСНС. Хоча місто орендує лише незначну частину смітника у ПАТ «ЖЦПК» для складування побутових відходів міста, проте місцева влада намагається навести лад на всій його території, а в першу чергу ліквідувати загоряння та запобігти подальшому їх виникненню. Впоратися із таким об’ємом робіт, залучаючи лише ресурси міста, буде дуже проблематично, тому міська рада звертається за допомогою до влади району.

Про ситуацію на жидачівському сміттєзвалищі добре поінформовані в РДА. й керівництвом вживаються певні заходи. Але для того, щоб визнати ситуацію надзвичайною, хай і місцевого значення, потрібні вагомі причини, зауважив перший заступник голови Жидачівської РДА Василь Татарин. Він запропонував залучити фахівців у цій галузі, які б розробили рекомендації для вирішення проблеми, адже гасіння, що сьогодні відбувається, кардинально не вирішує ситуації, а витрачаються немалі, в тому числі й фінансові, ресурси.

Після тривалого дискурсу за пропозицією та наполяганням депутатів, зокрема Володимира Гаврона, Романа Баліцкого, Володимира Мелеха представників громадськості за погодженням представника райдержадміністрації, ситуацію щодо жидачівського сміттєзвалища розглянули наступного ж дня на позачерговому засіданні районної комісії з ТЕБ та НС.

У засіданні, окрім міського голова Жидачева, взяли участь селищний голова Гніздичева Іван Оліяр, сільський голова Вільхівців Василь Ілюк. Ключове питанням - обговорення шляхів ліквідації осередків задимлення й загорання на жидачівському сміттєзвалищі.

За підсумками засідання районної комісії з ТЕБ та НС вирішено звернутися в екологічну інспекцію, до власників сміттєзвалища ПАТ «ЖЦПК». Окрім цього, Жидачівська міська рада має розробити за участю експертів програму з рекультивації території сміттєзвалища, що дасть можливість залучити кошти з бюджетів різних рівнів.

Комісія не визнала ситуацію як надзвичайну, оскільки не знайшла для цього підстав. «Ми лише можемо звернутися з відповідним клопотанням у департамент із питань цивільного захисту, а для такого звернення мають бути відповідні підстави, висновки, наприклад, екологічної інспекції, санепідстанції, зазначив керівник сектору з питань цивільного захисту Жидачівської РДА Василь Мицик.

Минулого року для гасіння жидачівського сміттєзвалища з районного резерву паливно-мастильних матеріалів виділено по 300 літрів бензину та дизпалива для заправки пожежних машин, що ліквідовували загоряння на сміттєзвалищі. Такі заходи виявились неефективними, кажуть у райдержадміністрації й звертаються до міста розробити програму з впорядкування сміттєзвалища.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин