Щоденна турбота про людей, які потребують допомоги та підтримки

Кожен із нас, опинившись у непростій життєвій ситуації, має право на підтримку та допомогу. Хтось її отримує від рідних і близьких, але є люди, яким немає на кого сподіватись, це – одинокі люди.

Жидачівський територіальний центр допомагає знедоленим та самотнім, забезпечує належний рівень соціального обслуговування, виявляє щодня турботу про людей, які потребують допомоги та підтримки.

У терцентрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діють чотири відділення: соціальної допомоги вдома, соціально-побутової адаптації, адресної грошової та натуральної допомоги й стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання у смт. Нові Стрілища.

У відділенні соціальної допомоги вдома працюють 58 соціальних робітників, які надають послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким та одинокопроживаючим громадянам району. Своїх підопічних вони відвідують не менще двох разів на тиждень, а при потребі - і частіше, докладаючи максимум зусиль, аби поліпшити життя самотнім. Адже для багатьох вони є тим промінчиком світла, що допомагає триматися на цьому світі, особливо тим, хто частково або повністю втратив рухову активність.

При відділенні діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації (палички, милиці, інвалідні коляски, ходунки, багатофункціональні ліжка), що сприяє у наданні додаткових послуг. На сьогодні більше 20 осіб користуються засобами реабілітації.

Відділенням адресної грошової та натуральної допомоги надаються перукарські, шевські та кравецькі послуги. У приміщенні майстерень Жидачева та Ходорова затишно, тепло і комфортно. У разі, коли громадянин через часткову втрату рухової активності не може відвідати майстерню, послуги надаються надому. Проводиться робота із залученням спонсорів. Протягом п’яти місяців 425 одиноких отримали спонсорську допомогу в сумі 49 480 грн.

У відділенні соціально-побутової адаптації надаються медичні, психологічні та юридичні послуги. Діють два кабінети долікарської допомоги, де медичні сестри здійснюють прийом підопічних, а також за призначенням лікаря надають послуги на дому.

З метою забезпечення та доступності соціальних послуг діє дві мультидисциплінарні команди у складі перукарів, медичних сестер, психолога та юриста. Протягом п’яти місяців фахівці побували у 18 населених пунктах району.

Чимало одиноких осіб похилого віку та інвалідів знаходять притулок у стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання смт. Нові Стрілища. Тут для них створено відповідні умови для повноцінного життя. Для підтримки здоров’я підопічних у стаціонарі цілодобово працюють лікар та медичний персонал. Підопічні також вчасно отримують перукарські та санітарно-гігієнічні послуги. Багато уваги приділяється організації культурного дозвілля – є підшивка газет, настільні ігри, невелика бібліотека. У приміщенні відділення облаштовано капличку.

Праця в нашому терцентрі – особлива, але тільки ті, хто наодинці зі своїми думками доживає віку в самоті, можуть по-справжньому зрозуміти й оцінити її важливість.

Софія ТЕЛІШЕВСЬКА.

Надрукувати