Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Затримані у Ходорові вагони з лісом перевірятимуть у Львові?

З часу затримання громадськими активістами на залізничній станції м. Ходорів потяга із кругляком сосни пройшов тиждень. Впродовж цього часу не без настирливої допомоги тих же активістів активізувалася робота правоохоронних органів щодо з’ясування законності перевезення цієї деревини. Виявилось чимало нових фактів.

Отже, крім сосни, у вагонах знайшли ще й інший вид деревини, зокрема бук, експорт якого в Україні заборонено. Те, що, крім кругляка сосни, у вагонах виявлено діловий бук, підтвердив у коментарях журналістам різних видань начальник державної екологічної служби у Львівській області Микола Маланич. За його словами, зараз вагони з деревиною стоять у відстійнику. У кожному вагоні, зі слів Миколи Маланича, вміщується від 53 до 60 кубометрів лісу. Це близько 2,9 тис. кубометрiв. За його ж словами, вартість одного кубометра буку становить близько 5 тис. грн.

Ситуацію довкола затриманого на залізничній станції м. Ходорова потяга взяв під свій контроль голова Львівського ОДА Олег Синютка, віддавши відповідні доручення керівництву управління СБУ та Національної поліції.

 

У прес-службі Львівської залізниці повідомили: «На Львівській магістралі глибоко стурбовані ситуацією із затримкою руху вантажного потяга на станції Ходорів. Такі затримки вагонів із лісовою продукцією, по суті, є не чим іншим як втручанням сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту. Магістраль належно співпрацює з усіма правоохоронними та іншими компетентними органами, аби якнайшвидше виправити ситуацію та не допустити повторень у подальшому, адже такі втручання безпосередньо впливають на роботу залізниці, затримують рух поїздів, призводять до неможливості ефективно використовувати рухомий склад». 25 травня на залізничній станції Ходорова побував начальник регіональної філії Львівської залізниці Іван Грубник.

 

ЗМІ повідомляють, що затриманий 17 травня потяг з деревиною слідував із станцій відправлення Бородянка, Ясинувата, Немешаєво, Чуднов-Волинський, Разіно, Маневичі, Антоновка, Рафалівка, Камінь-Каширський, Вижва, Заболоття, Дубровиця призначенням до Румунії через прикордонний перехід Вадул-Сірет-Дорнешти.

Відправниками у цих перевезеннях є Димерський лісгосп, Клавдієвський лісгосп, Держинський лісгосп АПК ЖОКАП «Житомироблагроліс», Бердичівський лісгосп, Маневицьке лісове господарство, Володимерецьке лісове господарство, Камінь-Каширський ЛГ, Старовижівський лісгосп, Ратнівське лісове господарство, Дубровицьке лісове господарство, РКСЛГП «Корюківка ліс», а це території Рівненської, Волинської, Житомирської, Чернігівської областей. Про це зазначено в матеріалах судової справи, що розглядалась Жидачівським районним судом 20 та 21 травня.

Слідчими районного відділення поліції встановлено, що на станції м. Ходорів перебуває 55 залізничних вагонів, у відсіках яких знаходиться деревина. Відкрито кримінальне провадження за ст. 191 КК України, повідомили нам у райвідділі поліції, в компетенції якої й перебуває ця кримінальна справа. Як зазначив начальник районного відділення поліції Василь Черепущак, зараз слідчими проводиться досудове розслідування, зокрема вагони та деревину оглядають відповідні спеціалісти, і вже за висновками цих оглядів будуть прийматися конкретні рішення. Наразі слідчими вилучено всі документи та 4 вагони відправлено на перевірку на станцію Скнилів.

Рішенням Жидачівського районного суду дано дозвіл на вилучення супровідних документів на усі вагони з деревиною для ретельної перевірки, а іншою постановою відтерміновано арешт лісопродукції до з’ясування всіх обставин. Як йдеться в ухвалі Жидачівського районного суду (суддя Б. Сидорак), клопотання заступника начальника СВ Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області Р. Гвоздика про арешт майна у кримінальному провадженні від 18 травня, яке відкрито за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), повернуто слідчому на доопрацювання.

«На сьогодні ми разом із працівниками СБУ та держекоінспектором поверхнево перевірили весь ешелон та виявили, що як мінімум чверть вагонів завантажено деревами з порушенням закону. Частина кругляка сосни була нечіпована або записана як дрова. Після цього «Укрзалізниця» прийняла рішення про зупинку цього потяга для встановлення всіх обставин. Детальніше вивчення документів та вмісту вагонів відбуватиметься вже фахівцями зі Львова», – сказав журналістам депутат районної ради, громадський активіст Тарас Матвіїв.

Про хід кримінального провадження щодо затриманої деревини на залізничній станції Ходорова й надалі інформуватимемо наших читачів.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко у липні 2015 року підписав десятирічний мораторій на експорт будь-якої деревини, окрім сосни, за кордон.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин