Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вагони з лісом затримали громадські активісти, щоб відповідні органи перевірили законність експортованої деревини

Про масштаби вирубування лісів в Україні яскраво свідчить ось це фото, яке 17 травня на станції м. Ходорів зробили громадські активісти й ходорівчани.

Це лише кілька десятків вагонів, навантажених вщерть відбірною сосною, спокійно стоять на залізниці Ходорова. Один потяг – це 53 вагони. З вечора 17 травня до ранку 18 травня таких потягів лише через Ходорів проїхало 3. Це понад 150 вагонів. А скільки таких потягів курсує в межах Укрзалізниці, якщо ходорівчани стверджують, що бачать таке чи не кожен день?!

 

Звідки ліс, ким вирубаний і для яких потреб експортується - всі ці запитання громадські активісти, серед яких районні та міські депутати Тарас Матвіїв, Роман Романів, Володимир Гаврон, Роман Кулик, Олег Бончинський та інші, так і не змогли з’ясувати. Хлопці повідомили про ситуацію районне відділення поліції. Працівники поліції виїжджали на виклик. Проте жодних коментарів чи роз’яснень громадські активісти тоді так і не отримали. Зв’язались із працівниками СБУ, заручившись їхньою підтримкою щодо з’ясування ситуації.

 

Цілу ніч громадські активісти провели на залізниці й на ранок повернулися ще з більшою кількістю запитань, ніж відповідей. Як повідомив Тарас Матвіїв, не вся деревина промаркована чіпами. Як вдалося з’ясувати самим, перевіривши деякі чіпи, ліс частково з Рівненщини.

У соціальній мережі facebook, через яку активісти інформують громадськість про ситуацію з вагонами лісу на станції Ходорів, серед коментарів ми натрапили й на реакцію від головного поліціянта області Дмитра Загарії: «Тарасе, дякую за інформацію. На даний момент поліція Жидачівського району проводить перевірку даного факту спільно з працівниками СБУ та Управлінням Львівської залізниці. За попередніми даними, цей ешелон прибув на ст. Ходорів транзитом з Південно-Західної залізниці у напрямку Румунії. На місці працює слідчо-оперативна група, яка з’ясує законність перевезення деревини, її походження, документальне оформлення, тощо».

Як бачимо, завдяки втручанню в ситуацію вагонами з лісом зацікавились таки правоохоронні органи вищого рівня.

Очікуємо офіційного роз’яснення від керівництва районного відділення поліції, реакції від влади різних рівнів і у наступному номері часопису подамо розгорнутий виклад ситуації. Сподіваємось на конкретні результаті розслідування.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин