Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Роль громадських організацій у створенні життєспроможної Гніздичівської ОТГ

До впровадження децентралізації на Жидачівщині активно долучаються громадські організації, й що неймовірно тішить - саме локальні. Доволі успішно допомагає впроваджувати реформу у своїй об’єднаній громаді команда ГО «Оберіг Гніздичева». Більш детально про те, які кроки вже зроблено й в чому полягає місія активних представників громади, ми розпитали у керівника проекту, який реалізує ГО «Оберіг Гніздичева», Лесі Басник.

- Отже, п. Лесю, розкажіть, як саме громадські активісти можуть долучитися до творення громади.

 

- Почнемо з того, що попри доволі невеликий досвід нашої громадської організації плани у нас не поступаються наполеонівським. (Сміється). Впродовж листопада 2015 та березня 2016 років на території Гніздичівської ОТГ реалізовувався перший етап проекту «Інформаційне забезпечення населення щодо процесу створення життєспроможної Гніздичівської ОТГ». Проект здійснюється ГО «Оберіг Гніздичева» за фінансової підтримки МБФ «Східна Європа». Так от у рамках цього проекту відбулися зустрічі з депутатами селищної ради, активістами сіл громади, сформовано та оприлюднено план реалізації заходів проекту, що передбачав, зокрема, й забезпечення органів управління громадою першочерговими документами. Всі ці заходи пройшли у грудні 2015 року.

Якщо говорити детальніше, то для апарату селищної ради, депутатського складу, зацікавлених членів сільських громад проводились консультації, зустрічі з обговорення проблем, перших кроків становлення громади, обговорення розробленого юристом Статуту Гніздичівської об’єднаної територіальної громади тощо.

Крім цього, депутатів, активістів громади, працівників бюджетних установ, учнівську молодь запрошували до дієвої участі в розробці стратегії розвитку Гніздичівської ОТГ, й, що відрадно, значна їх частина були доволі активними в цьому процесі.

Впродовж січня-березня громадською організацією проведено три стратегічні сесії під керівництвом експерта «Офісу реформ» Львівської ОДА Андріана Фітьо. Стратегія збалансованого розвитку Гніздичівської об’єднаної територіальної громади - документ, що став результатом аналізу ситуації, викладених очікувань й, основне можливостей, вже готовий. Основний посил до усіх зацікавлених у розвитку території - будемо створювати нові робочі місця, самовдосконалюватись, розвиватися, сплачувати податки, економити на видатках, залучати проектні кошти - матимемо успішну громаду. Адже громада – це як велике господарство, як свій дім, де від усіх його мешканців і від кожного зокрема залежить, як швидко відбуватимуться зміни й наскільки вони будуть позитивними.

Стратегія, над якою ми працювали, показує не лише наші ресурси й можливості, але й слабкі сторони і загрози, які обов’язково маємо врахувати, щоб рухатись далі. Цей документ вже прийнято на сесії селищної ради Гніздичівської ОТГ.

Ще один не менш важливий документ для громади – План соціально-економічного розвитку, на який можна опиратися, подаючи проекти до донорських організацій та фондів, планувати і уточнювати видатки бюджету при його перевиконані.

Між іншим, впродовж січня громадська організація працювала над проектами, які наша громада подавала до Державного фонду регіонального розвитку. Це велика, кропітка робота з аналізу ситуації, вивчення усіх складових і їх викладення, мети та плану конкретних дій. Спільно зі спеціалістами селищної ради підготували та подали п’ять таких проектів. Серед них один, а це вже немалий успіх, отримав фінансування - це добудова Гніздичівської школи. Нова школа, на яку жителі громади чекають понад двадцять років, дасть можливість організувати навчальний процес на сучасному прогресивному рівні.

- Оскільки громадська організація набирається досвіду, об’єднує навколо себе активних людей, які «секрети» успіху ви для себе «підібрали», йдучи цією новою дорогою?

- Скажу, від чого ми позбулися. Зневіра, розчарування, підозри, нарікання – на жаль, це звичні стани для багатьох людей. А цих рис ми позбуваємось безповоротно. Ми ж намагаємось працювати і робити все прозоро, доступно, з максимальною користю: кличемо, залучаємо, запитуємо тих, кому довірили представляти свої інтереси – депутатів, селищного голову, критикуємо, допомагаємо.

Більше про нашу діяльність всі охочі можуть дізнатися в соцмережах на сторінці «Оберіг Гніздичева» у facebook, для користування мешканцям громади розроблений і наповнюється офіційний сайт Гніздичівської громади. Запрошуємо. Користуйтесь, пишіть запити, ініціюйте через своїх депутатів, старост громадські слухання, беріть участь у заходах, просто будьте активними, спільно змінюючи наш громадський простір. І не кажіть потім, що чогось не знали. Ніхто, крім нас самих, ладу не дасть у наших справах.

Роботи ще доволі багато й в рамках проекту зокрема: триває наповнення сайту громади, завершуємо розробку інвестиційного паспорта, карти громади. Ці проекти документів обов’язково буде винесено на громадське обговорення. Тож стежте за оголошеннями й будьте активними у бажанні якісних змін.

Розмовляла Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин