Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Жидачеві навчали розпізнавати дискримінацію та протидіяти її проявам

Про складні теми доступно й просто. 11-12 травня у м. Жидачів львівська міська громадська організація «Дівочий клуб «ЮНКА» провела дводенний мистецько-соціальний тренінг «Ми різні, але ми рівні!» під час якого школярі дізналися про одну з головних причин порушень прав людини у світі - дискримінацію та про те, як її долати.

Тренінг відбувся за інтерактивною методикою у формі форум-театру. У тренінгу взяли участь 26 старшокласників - учнів Жидачівської ЗОШ № 2 та гімназії ім. О. Партицького. Захід відбувся в рамках регіональної антидискримінаційної кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!» на запрошення громадських активістів Жидачева ГО «Наші візії». Мета проекту, що здійснюється ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА» за підтримки МФ «Відродження», - підвищення обізнаності населення у Львівській області про дискримінацію, її прояви та шляхи протидії.

Під час тренінгу юні активісти Жидачева не лише зрозуміли, що таке статева, релігійна, расова та інша дискримінація, але й отримали навики того, як її розпізнавати в реальному житті. Наслідком навчань стала постановка трьох антидискримінаційних міні-вистав.

Як розповідали самі учасники та учасниці, слово «дискримінація» не було для них незнайомим, але лише на цьому тренінгу вони зрозуміли його справжню сутність, навчилися розпізнавати це ганебне явище у повсякденному житті. А найголовніше - молоді люди ознайомилися з обов’язком держави долати дискримінацію.

Найчастіше в Україні зазнають дискримінації люди з інвалідністю, люди літнього віку також в різних аспектах проявляється гендерна дискримінація, зазначила президент ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА» Лілія Гук. «Саме завдяки форум-театру вдається набагато легше донести до людей, підлітків проблемні питання суспільного життя, знайти рішення тих чи інших конфліктних ситуацій, змінити стереотипне мислення», - додає тренер.

Такий тренінг у Жидачеві відбувся вперше, але, як сподівається п. Ліля, метод форум-театру знайде своє місце у культурно-мистецькому просторі міста й набуде популярності та поширення.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин