Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про «Прозорі лісозаготівлі» на Жидачівщині

Які є види лісових рубок, як розпізнати незаконне вирубування лісу й куди звертатись у разі виявлених порушень – про це розповідали під час зустрічі 12 травня в рамках проекту «Прозорість у лісозаготівлі» експерти Анатолій Павелко та Володимир Попович.

Зустріч відбулась у приміщенні Жидачівської центральної районної бібліотеки. Модератор заходу - Тарас Матвіїв. До обговорення були запрошені представники районної ради, РДА, працівники Жидачівського відділення поліції, громадські активісти та усі, кому наболіла ця тема.

 

Як розповів Володимир Попович, у рамках проекту «Прозорі лісозаготівлі», що реалізується за підтримки БФ «Відродження» за партнерства КЛАСТЕР ДОМВ, WWF, НАТУ України, планується навчання волонтерів механізмам запобігання корупції в лісовому секторі, зокрема в незаконних лісозаготівлях, а також заплановано виїзди для перевірок лісгоспі. Напрацьовані в рамках проекту інструменти громадського контролю апробовуватимуть на практиці у пілотних районах Львівщини. До активної співпраці запрошуються усіх, хто турбується про довкілля та готовий активно протидіяти незаконним вирубкам лісів.

 

У рамках проекту заплановано тренінги з підготовки волонтерів, які разом із відповідними фахівцями виїжджатимуть на перевірки лісосік трьох пілотних господарств, зокрема ДП «Львівське лісове господарство», ДП «Сколівське лісове господарства» та ДП «Славське лісове господарство». На території Жидачівщини також планується перевірка трьох лісосік на території Стрийського лісгоспу. Які це будуть ділянки, мають визначити самі громадські активісти, звернувшись до координатора Тараса Матвіїва. Окрім практичних навиків, проводитиметься й широка інформаційно-просвітницька кампанія у формі мистецьких акцій, флешмобів, поширення інформаційних листівок тощо. У рамках проекту заплановано створити онлайн-систему та мобільний додаток, завдяки якому кожний громадський активіст, який виявить порушення у лісозаготівлях, може внести його на карту. Така карта наочно продемонструє, на якій території найчастіше стаються порушення і чи носять вони систематичний характер.

Крім цього, Анатолій Павелко розповів про найпоширеніші порушення, які допускають лісові господарства у своїй діяльності, хто та на яких підставах має право перевірити діяльність лісівників та як діяти й куди звертатися в разі виявлених порушень. До прикладу, якщо на суцільній рубці за 2-3 роки лісники не насадили нового лісу – це вже є причина звертатися до контролюючих органів й вказувати на порушення.

Також присутні дізналися про роль громадського інспектора, хто ним може бути, якими правами він наділений.

У свою чергу Тарас Матвіїв наочно на світлинах продемонстрував присутнім, як за останні 5-10 років змінилася залісненість нашого району. «Голі» ділянки чітко видно на аерознімках практично на території кожної ради району. Про те, що нефахівцям у галузі природоохорони дуже важко боротися з масовими незаконними вирубками лісів, підтверджували й присутні на зустрічі громадські активісти з Бережниці, Вільхівців, Ходорова.

Про, те що це наболіла тема й її вирішенню приділяється значна увага з боку депутатів районної ради, розповів і Роман Біліцкий і закликав спільно виробити механізм дієвого контролю з боку громадськості за роботою лісозаготівельних господарств, приватних фірм.

Тож до кінця травня громадські активісти Жидачівщини мають визначитись, де найдоцільніше й найефективніше провести виїзну перевірку діяльності лісового господарства. Про день та місце перевірки координатори обіцяли повідомити додатково.

Цього ж тижня стало відомо, що при Львівській ОДА створено Раду лісового сектору. Відповідно до положення створена рада є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, «утвореним для напрацювання стратегічних підходів для підвищення ресурсоефективності використання лісових ресурсів області та здійснення громадського контролю над впровадженням підходу, підвищення доданої економічної вартості із одиниці обсягу заготовленої деревини, підвищення якості та кількості робочих місць у секторі та забезпечення освоєння максимального обсягу енергетичних ресурсів на основі твердого палива без нанесення шкоди довкіллю». До складу Ради лісового сектору увійшли представники громадськості, науковці, представники ЛОДА, лісгоспів та деревообробних підприємств.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин