Як вирішити проблему війни?

Світ вважає, що шляхом вирішення проблеми є санкції та низка переговорів. Інші надають перевагу жорстким методам та радикальним діям. Натомість я вважаю, що вирішити проблему може тільки єдність. Країна потребує консолідації церкви та єдиної державної мови. Взаємоповага та любов, турбота і толерантність, розуміння та людяність - ось ті чинники, які здатні принести мир у нашу країну!

Я граю дивну гру у добро. Згодом розкажу і правила. Усе на світі починається з любові. І кожне велике починається з малого. Я запитаю сотню людей: «Хто хоче змін?», на що почую: «Усі!» Я запитаю: «А хто хоче змінюватись?». І у відповідь озветься тиша. Ось у чім полягає головна і найважливіша причина цієї безглуздої війни. Замало чогось бажати, слід рішуче діяти. Якщо хочемо миру для своєї країни, то ми повинні створити мир у собі. Згадаємо побудову Вавилонської вежі, її не змогли завершити лише тому, що між людьми не було взаєморозуміння . То чи зможемо ми збудувати міцну, незалежну, суверенну державу без людської взаємоповаги і розуміння?! Дотримуйся великого в найменшому, будуй святе із грішного, повсюдно засівай добро, будь толерантним у відношенні до кожного, цінуй людину та поважай її. Всі люди різні – не кращі чи гірші, а просто різні. Вірус передається від однієї людини до іншої і таким чином поширюється по великих чи малих територіях. Ми можемо поширювати добро, аналогічно, як і поширюється вірус. Отож повернемось до моєї гри. Диктую правила: допоможи незнайомій людині. В подяку не бери нічого, натомість попроси, щоб та людина допомогла іншому нужденному, в такий спосіб вона віддячить тобі. Ось уся суть моєї примітивної гри у добро. Але таким чином ми зможемо закласти зерно чогось доброго у серці кожного.

Коли ми були маленькими. батьки виховували нас у дусі патріотизму та любові до рідної землі. Вони дали нам найкраще, тож ми протягом життя повинні засівати те найкраще у душах потребуючих цього . Велика людина — це та, яка не втратила свого дитячого серця, яке здатне легко прощати, щиро співчувати та палко любити без жодної вигоди. Ніхто за нас не зробить нашу державу суверенною та єдиною не на папері , а в реальному житті. Тільки наша ініціатива всіх разом як громадян і кожного зокрема як особистості зможе змінити дану ситуацію. Мир і злагода в державі — спільне прагнення усіх поколінь українців. Ми повинні врешті-решт визволитись з тенет неволі і знищити ярмо зла, що породило весь неспокій.

Соловейко щебече по-солов’їному , тож нехай кожен українець заговорить українською, бо так дав Бог. Так доведемо, що ми єдині, ми нероздільні, і ми будемо щасливі. Голуб миру прилітає лиш на ту землю, де вирує любов. Не йдіть війною проти закону, прийміть закони проти війни.

Софія Телішевська, учениця Бережницької ЗОШ.

Надрукувати