Безоплатна правова допомога

18 березня у Жидачівській РДА відбувся круглий стіл, учасники якого обговорювали шляхи співпраці у поліпшенні надання правової допомоги для соціально незахищених верств населення.

Захід на тему «Співпраця заради посилення правових можливостей вразливих груп населення» організували та провели представники Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Жидачівською РДА.

Як повідомила директор центру Марія Николаїшин, центри покликані забезпечувати надання допомоги незахищеним категоріям громадян, а це: малозабезпечені особи, учасники бойових дій, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства. та інші. Усім їм надаються послуги адвокатів для представництва інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях.

У ході зустрічі заступник голови РДА Ольга Мельник наголосила на важливості налагодження ефективної взаємодії управлінь райдержадміністрації з Центром надання правової допомоги для співпраці й вирішення проблемних питань із надання правової допомоги соціально незахищеним жителям району.

Керівник служби у справах дітей Жидачівської РДА Надія Гавдик поділилася своїм баченням шляхів вирішення питань захисту прав та інтересів дітей й розповіла про конкретні напрямки роботи із соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування, та дітей сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Директор територіального центру соціального обслуговування Ігор Процан зазначив, що особливої уваги сьогодні потребують учасники АТО, одинокі та інших соціально вразливі особи, які здебільшого не знають про роботу таких правових центрів.

Участь у діалозі також взяли представники відділу освіти, управління соціального захисту населення, Жидачівської районної бібліотеки, райвідділу поліції, центру зайнятості, громадських організацій.

Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. Ольги Бачинської, 1а.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати