Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ходорівська міськрада подала в суд на Грусятицьку сільську раду

Жидачівським районним судом розглядається адміністративний позов Ходорівської міської ради до Грусятицької сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення Грусятицької сільської ради від 1 лютого 2016 року №28.

22 лютого відбулося попереднє судове засідання. Справу розглядає суддя Оксана Галій.

Після завершення попереднього засідання ми поспілкувалися з учасниками судового процесу, щоб дізнатися суть справи. Ходорівську міську раду представляв юрист міської ради Ігор Закорчемний, з боку відповідача в суді були присутні сільський голова Грусятич Олена Бурбела та представник відповідача в судовому процесі Костянтин Назаренко.

- У чому полягає суть позиву, мотивація Ходорівської міської ради?

Ігор ЗАКОРЧЕМНИЙ, представник Ходорівської міської ради, юрист міської ради:

Центральна виборча комісія прийняла постанову про призначення виборів. Виникло питання у тому, що один із суб’єктів виборчого процесу визнав недійсними свої попередні рішення, і це є основна мотивація.

Відбулось попереднє засідання суду: вивчаються матеріали, які є, що потрібно додати, розглянули клопотання. Відкрито провадження, його розгляд призначено на 10 березня.

- Те, що справа розглядається у суді, чи не зупиняє це виборчий процес?

- Ні, не призупиняє. Немає жодних перешкод у даний момент стосовно виборчого процесу, що почався 6 лютого.

Олена БУРБЕЛА, сільський голова Грусятич:

Згідно із законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» радою мало бути прийнято три рішення. Насправді в матеріалах суду є тільки два: від 31 липня 2015 року та від 21 серпня 2015 року. Є рішення Ходорівської міської ради від 8.09.2015 року «Про добровільне об’єднання», в якому перераховані рішення всіх рад. Відповідно до закону всі ради, які висловилися за приєднання, мали прийняти такі ж рішення. У нас такого рішення не приймалося.

- Відсутність такого рішення з’ясована в ході попереднього засідання суду?

- Ми сьогодні дали клопотання, щоб це рішення представили. Нам сказали, що воно має бути у нашій раді. Такого рішення у нас немає.

Костянтин НАЗАРЕНКО, представник Грусятицької сільської ради у судовому процесі:

Сьогодні відбулося лише попереднє засідання, тобто по суті ще немає самої справи, але навіть від цього засідання залежатиме, як розглядатиметься справа в подальшому. Коли я почав розбиратися у цій справі, з’ясувалося, що фактично об’єднання ще не створене. Громада вважається створеною відповідно до ст. 8 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з моменту прийняття рішення останньою радою, яка бере участь в об’єднавчому процесі. Тобто кожна із рад має прийняти рішення про об’єднання. Як я розумію з позову іншої сторони, рішення прийнято виключно Ходорівською міською радою, решта суб’єктів об’єднання не приймала такого рішення. Відповідно, якщо на суді це буде з’ясовано, то процес об’єднання, можна сказати, не відбувся. А виборчий процес уже іде. Будуть потрачені бюджетні кошти. І тут цікаво, хто ці кошти відшкодовуватиме і кому.

- На вашу думку, чи може ЦВК сьогодні призупинити виборчий процес?

- Як на мене, на цьому етапі виборча комісія не має законних підстав зупиняти виборчий процес. ЦВК не наділена повноваженнями, щоб у цей процес якось втрутитися. Чи могла ЦВК в цьому випадку діяти по-іншому? Не могла тому, що до неї надійшли документи, інших, які б заперечували процес об’єднання, у неї не було.

Тож поки Жидачівський районний суд розглядає адміністративний позов Ходорівської міської ради до Грусятицької сільської ради, виборчий процес у Ходорівській міській об’єднаній громаді триває. Будемо стежити за розвитком подій. Розгляд справи по суті призначено на 10 березня 2016 року.

А тим часом 19 лютого на засіданні Верховної Ради України народний депутат Андрій Кіт зареєстрував депутатський запит до Генеральної прокуратури «щодо незаконного утворення Новострілищанської об’єднаної територіальної громади». Як зазначив народний депутат у запиті, йому стало відомо, що: «Кніселівська сільська рада (села Кнісело, Орішківці, Бертишів), яка нині входить до складу Новострілищанської об’єднаної територіальної громади, не проводила жодних громадських обговорень щодо добровільного об’єднання. Рішення Кніселівської сільської ради №251 від 12 серпня 2015 року, що додається, було прийнято з порушенням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». На підставі вищезгаданого народний депутат просить перевірити законність утворення Новострілищанської об’єднаної територіальної громади та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Оксана ФРАНКІВ.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин