Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рибалимо, не завдаючи шкоди

Хто з нас не любить у погожу днину помилуватися природою, посидіти з вудкою чи спінінгом під тихий шелест вітерця та плескіт рибки у річці. Рибальство в Україні розвивалось з давніх часів. На сьогодні існує не тільки любительське, а й спортивне рибальство, де завзято змагаються у майстерності риболовлі рибалки! У ході своєї роботи інспектори з охорони довкілля та Львіврибоохорони спілкуються з рибалками-любителями, які в своїй більшості є природолюбами і дбайливо ставляться до навколишнього середовища, бережуть природу не тільки для себе, а й для нащадків. Для цього існують певні правила, яких повинен дотримуватись кожен рибалка.

 

Слід розуміти, що під час настання холодів риба перебуває у зимувальних ямах. Зимувальна яма – це скупчення риби у зимовий період. У таких ямах повинна бути уповільнена зворотна течія або кругова. Це сприяє збагаченню води киснем, і при цьому рибі не потрібно витрачати цінну взимку енергію на опір течії. Через те, що щільність риби в таких ямах висока, можливе масове винищення рибних ресурсів. Щоб цього не сталося, з 1 листопада по 10 березня Державне Агентство Рибного Господарства України вводить заборону на вилов риби в зимувальних ямах. За словами державного інспектора

 

Львіврибоохорони Володимира Мушинського, такими ділянками, де діє заборона, в Жидачівському районі є:

Ріка Дністер:

- у межах с. Монастирець по течії ріки до впадання в неї р. Верещиця (площа 5 га);

- ділянка ріки навпроти с. Демидів, вниз по течії ріки до її ділянки навпроти с. Буковина (площа 8,0 га);

- ділянка ріки навпроти с. Заліски до залізничного моста в с. Бородчиці і на 500 м нижче моста (площа 7,0 га);

- від підвісного моста в с. Млиниська до автомобільного моста в смт. Журавно і на 500 м нижче цього моста (площа 8,0 га);

- ділянка ріки від автомобільного моста в с. Березина до автомобільного моста в с. Заліски.

Ріка Стрий:

- ділянка ріки від автомобільного моста в м. Жидачів, вниз по течії до її впадання в р. Дністер (площа 10 га);

- ділянка ріки від с. Кути до меж м. Жидачів.

Любителям не законного лову нагадуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність: ч. 3 ст. 85 – за порушення правил рибальства – штраф у розмірі від 34 до 170 грн (якщо без наявності риби), ч.4 ст. 85 – за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів. Не варто забувати й про те, що, виловлюючи рибу в незаконний спосіб, ви не тільки порушуєте закон, а й завдаєте непоправну шкоду природі, й за це теж передбачена відповідальність. Так, згідно з таксами для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 №1209, за кожен екземпляр, виловленої в незаконний спосіб рибини доведеться сплатити нанесені збитки. Наприклад: за карася сріблястого - 17 грн, верховодку (уклія) – 17, в'юна – 17, клепця – 85, лина – 119, краснопірки – 6, амура білого – 255, білизни – 255, ляща – 170, підуста звичайного – 34, плоскирки – 34, сазана – 306, синця – 85, тарані (плітки) – 85, товстолобика – 255, чехоні – 136, в'язя – 136, сома – 425, судака звичайного – 510, йоржа звичайного – 17, окуня – 17, щуки – 340, рака – 25,5 грн. За один екземпляр незаконно добутих, знищених або пошкоджених водних біоресурсів з числа видів, занесених до Червоної книги України, поширених на території Львівської області: карася золотого - 330 грн, міноги української - 74, стерляді - 48 000, чопа – 246, миня річкового – 330, марени звичайної – 330, вирезуба - 10000 грн тощо.

От і порахуйте, чи така вже «безкоштовна» рибка в ріці. Особливо злісні порушники можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої Кримінальним кодексом України. Зокрема ст. 249 Кримінального кодексу України передбачено, що незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті ж дії, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом від 3400 до 6800 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Отож, будьмо людянішими, бережімо цінності, якими так щедро та безкоштовно нагороджує нас матінка-природа, адже це запорука нашого існування та добробуту.

Андрій КОБЕТЯК, громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин