Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівщина вшанувала день народження Степана Бандери

Морозного дня 1 січня у селі Загірочку біля пам’ятника Степану Бандері вже традиційно вшанували пам'ять легендарного Провідника.

 

Народившись 1 січня 1909 року, Степан Бандера прожив звитяжне життя, сповнене безкомпромісної боротьби за найвищу мету — незалежність України. Ті, хто паплюжить ім'я Бандери сьогодні, замовчують, що його боялись і ненавиділи всі загарбники України. Так, польська окупаційна влада засудила його до смертної кари, яку пізніше було замінено на довічне ув'язнення, німецькі окупанти запроторили Бандеру до концтабору, а загинув він від руки радянського агента.

 

Втім, Бандера був і залишається у серцях українських патріотів символом нації, адже ім'ям небагатьох історичних постатей називають увесь народ, найкращих його представників. А ідеї Бандери сьогодні стали актуальними як ніколи.

Мешканці Загірочка були одними з небагатьох в Україні, хто зумів увіковічити пам'ять про видатного націоналіста, встановивши на території школи пам’ятник у 2003 році. Ініціатором був відомий поет Остап Лижник, якому у ці різдвяні дні виповнилось 85 років, з чим ми його щиро вітаємо.

Парох місцевої церкви о. Іван Вовк відслужив молебень, а політв’язень і дослідник визвольного руху на Жидачівщині Олексій Данилишин розповів про життя і боротьбу Сина України. Разом з церковним хором присутні на вшануванні мешканці села, сільський голова Галина Краївська, сім’я Мелехів з Ходорова, вчителі Володимир Януш та Леся Дорощук, приватний підприємець Володимир Швед та багато інших небайдужих заспівали патріотичних пісень і виконали кілька колядок. Діти місцевої школи декламували вірші Остапа Лижника, а на завершення прозвучав Гімн України.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин