Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Подружжя з Канади усиновило трьох українських дітей

У листопаді рішенням Жидачівського районного суду канадському подружжю Гізейна Джексона Джеральда та Гізен Анжели Віда Має дозволено усиновити 17-річного Романа. На те, щоб бути усиновленим, Роман чекав чотири роки.

Причина того, що громадяни Канади подолали тисячі кілометрів, щоб усиновити українського хлопчика, зовсім не банальна. Як з’ясувалося, подружжя вже кілька років як виховує рідних братика та сестричку Романа й коли воно дізналося, що у 13-річних Володимира та Андріани в Україні живе рідний старший брат, одразу вирішило готувати документи на його усиновлення.

На той час Роман, який народився у Пустомитівському районі, жив та виховувався у дитячому будинку «Мілес Єзу - Воїни Ісуса для хлопців» у с. Бортниках Жидачівського району. Його біологічна мама ще в 2009 році рішенням Пустомитівського районного суду була позбавлена батьківських прав і щодо Романа, і щодо його менших брата й сестри.

Розуміючи, що процедура усиновлення потребуватиме багато часу й зусиль, 45-річний Джексон та 51-річна Анжела вирішили підтримувати стосунки з Романом телефоном та через інтернет. Пізніше подружжя кілька разів запрошувало хлопця на канікули до себе в Канаду, де Роман мав можливість спілкуватися з сестричкою та братиком, краще познайомитися з майбутніми батьками.

За цей час паралельно подружжя займалося оформленням всіх необхідних для усиновлення документів.

У Жидачівському районному суді справу (головуючий суддя Богдан Сидорак) про усиновлення іноземцями українського громадянина розглядали дуже ретельно. На вимогу суду та відповідно до українських законів заявниками зібрано необхідні документи та докази їхньої спроможності належно виховувати всиновлених дітей, забезпечити їх усіма необхідними для навчання та розвитку умовами. На підставі поданих документів суд з’ясував, що сім’я проживає в індивідуальному будинку, умови проживанням відповідають сімейним стандартам. Подружжя є власниками фермерського господарства та компанії з переробки зерна, фінансове становище сім’ї стабільне.

Пара не має рідних дітей і після безуспішних спроб лікування зважилась на усиновлення. Оскільки у подружжя українське коріння, то коли з’явилася нагода усиновити дітей з України, воно нею скористалося. Так, у 2012 році в нову сім’ю переїхали двійнята Володимир та Андріанка. На час усиновлення подружжя Гізен не знало, що в дітей є ще старший брат, який виховувався в іншому інтернаті й не міг бути усиновлений. Лише через два роки завдяки новим батькам рідні брати та сестра змогли спілкуватися й відвідувати один одного. Щоб усиновити Романа, сім’я Гізен знову стала на облік кандидатів в усиновлювачі при Міністерстві соціальної політики України.

У ході розгляду справи стало відомо, що за висновками Жидачівської РДА як органу опіки та піклування від 27 жовтня 2015 року усиновлення вихованця приватного дитячого будинку «Мілес Єзу - Воїни Ісуса для хлопців» громадянами Канади є доцільним і таким, що відповідає інтересам дитини. Оскільки мати позбавлена батьківських прав, відповідно до ст. 219 СК України, вирішення питання про усиновлення дитини проводиться судом без згоди батьків. Сам Ромчик висловив бажання бути усиновленим сім’єю Гізен й жити в Канаді разом зі своїми рідними сестричкою та братиком.

Тож дослідивши обставини справи, враховуючи мотиви, на підставі яких заявники бажають усиновити дитину, упевнившись, що подружжя Гізен за своїм станом «здоров’я, матеріальним становищем, сімейним станом та умовами проживання, ставленням до виховання дітей здатне забезпечити стабільні й гармонійні умови для життя усиновленої дитини й відповідати її найвищим інтересам», Жидачівський районний суд вирішив оголосити громадян Канади усиновлювачами громадянина України.

Так щасливо завершився для 17-річного Романа, тепер вже на прізвище Гізен, 2015 рік. Його нові батьки зобов’язалися інформувати про його умови життя і виховання українські органи опіки.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин