Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

А школі нашій – 90!

Кажуть, і це істина, що та церква одухотвореніша, котра має більше років, і та школа має глибшу закодовану духовність, у котрій навчається більше дітей.

Ходорівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 виповнилось 90 років. Побудована як «повшехнова» (велелюдна) за панської Польщі у 1925 році, школа й досі служить громаді, даючи знання, виховуючи нові покоління українців.

Скільки всяких вітрів обвіювали її у часовому просторі! Скільки поколінь учнів плекала ця будова у своєму лоні! Закодовані тут тисячі дитячих доль, бо розділялися радість, піднесення, просвітлення, захоплення і розчарування, пригніченість, зневіра. Та, безперечно, завжди витали у школі українська мрія, віра і сподівання у краще майбутнє України. Нелегкі роки випали на історію школи: учителі, учні відчували погрози і жорстокі дії окупантів - польських, німецьких, особливо більшовицьких. Та, попри все, школа вистояла, вистояла завдяки справжнім патріотам, розквітла.

90 років… Багато це чи ні? Для людського земного життя – уже й немало. Подумати тільки, скількох діточок вона з любов’ю взяла у свої теплі обійми, стала рідною і дорогою, а скільки із теплого шкільного гніздечка полетіло у широкий незвіданий світ. Школа, як колись, так і сьогодні, стоїть, чекаючи своїх вихованців.

І ось лунає трепетно дзвінок, він кличе сьогодні, 21 листопада, до Альма-матері всіх: і сивочолих досвідчених випускників, і вчорашніх школярів. Їх єднає одне – навчання у цій уже не новій, але такій дорогій кожному серцю Ходорівській школі №1. У її стінах пройшли бурхливі дитячі роки, незабутні дні ранньої юності. Саме тут закладався фундамент для формування особистості.

… Накрапав холодний осінній дощ, і сонце заховалось за густі темні хмари, проте на душі було сонячно й тепло: на шкільному подвір’ї зустрілись випускники різних поколінь. Їх покликала до себе рідна школа, щоб відсвяткувати 90-ліття.

Рідна школо! Тобі є ким гордитися! Твої випускники – то кращі люди нашої славної України: Микола і Богдан Горині, поет-дисидент Ігор Калинець, народна вишивальниця Ольга Возниця, народний художник України Зеновій Кецало, народний артист України, диригент Національної опери України Іван Гамкало…

Сьогоднішні випускники також, здобувши знання у школі, йдуть у життя хорошими спеціалістами, громадськими діячами, патріотами незалежної України. Перед ними важливий обов’язок - будувати нове життя.

Великих зусиль до проведення 90-річчя школи доклали весь педагогічний і учнівський колективи під керівництвом директора школи Надії Антонівни Голованич. Ювілейна дата рідної школи у повній мірі згуртувала творчу діяльність як учнівського, так і педагогічного колективів. І коли директор школи Надія Голованич оголосила дату проведення свята й ознайомила з планом святкування, то відчувалось, що байдужих до цієї справи немає. Надали допомогу у проведенні свята голова міста Олег Теодорович Коцовський, голова Жидачівської РДА Олександр Пітула, заступник голови РДА Ольга Мельник, представники районного відділу освіти, а також випускники школи.

Вітаннями, щирими побажаннями зустріла всіх гостей школа. Незабутні хвилини, мабуть, пережив кожен, хто був присутній на святковому ювілейному концерті, який відбувся у міському Палаці культури. Організували це святкове дійство заступник директора школи з виховної роботи С. Бардигула, педагог-організатор Н. Ястремська, музичний керівник М. Костур, учитель географії Ж. Черевко.

Діти та учителі були активно залучені до проведення святкування. Приємні, теплі спогади залишилися від наймолодших школярів, які підготували сценку «Літопис школи». Дитячі танцювальні колективи разом зі старшими танцюристами також розкрили свої таланти, виконавши чудові танцювальні композицій «Мова єднання», «Дитячі пустощі», музично-танцювальну композицію «Відірватись від землі». Усіх полонив чудовий неперевершений голос учениці 8-А класу І. Кутної, яка виконала пісню «Калинова доле».

Скільки спогадів навіяли випускникам перегляд композиції «Осіннє танго» та сценки «Зустріч», яку майстерно виконали учителі школи Ж.Черевко та В. Голованич. Зачарував своїм співом і учительський дует у складі Г. Кіндрат та Л. Пагути. Представляли виконавців та гостей, ведучі ювілейного заходу Ю. Бордун, В. Кобзар, С. Сидорова.

До виступу були запрошені випускники школи різних років, які залюбки ділилися своїми спогадами, дякували своїм вчителям за навчання, мудрі настанови.

Привітали дирекцію школи, педагогічний колектив заступник голови РДА Ольга Мельник, інспектор відділу освіти Жидачівської РДА Надія Багрій, міський голова Олег Коцовський.

У школі отець-декан Мар’ян Черепанич провів молебень, поблагословив присутніх, давши мудрі настанови учителям і випускникам школи.

Згодом уже у класах відбулися зустрічі випускників різних років випуску. Усі мали змогу поспілкуватися, розказати один одному про своє життя, а опісля в актовій залі школи танцювати свій шкільний незавершений вальс.

Закінчилось свято, та незабутні враження від пережитого залишаться ще надовго. Спогади ще довго приємно тривожитимуть, хвилюватимуть струни душі, даватимуть стимул у життя.

О. Мілянович, учитель української мови та літератури Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин