Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сам собі рятувальник

Паралельні реальності таки існують. У неділю, 4 жовтня, остаточно переконалися, що країна і, зокрема, жидачівці живуть у іншому світі. Для більшості наших людей війна й всі біди, що з нею пов‘язані, - то ніби відголос далекої Галактики, а волонтери і вояки - немов космічні астронавти... І так 1,5 роки. І навіть труни земляків, що повертаються на рідну землю, мало зрушують душевний спокій пересічних громадян... Кілька фактів про вишкіл «Сам собі рятувальник». Отже, суть заходу: усюди, не тільки на війні, людині загрожує небезпека, у горах чи лісі, на господарці чи коло річки. Там, де не допоможе «швидка» і лікар, людина, яка знається на медицині, зможете порятуватися. А хто ні - той гине.

 

Тому завдання медиків - навчити елементарних основ виживання. Координувала організацію цих тренувань інструктор ГО «Білі Берети» Львів» Богдана Пеняк. Доклались до справи волонтери ГО «Народний легіон» та юні сподвижники спільноти «Українська молодь - Христові».

 

Із 25 учасників жидачівців було трохи за половину. Зате не полінувались і приїхали люди зі Львова й Нового Роздолу. Видно, шашлик і пивко на природі для багатьох вагоміший аргумент. Знову проявило себе з ліпшого боку жіноцтво. Панянок вкотре прийшло більше, ніж чоловіків. Жінки ретельніше виконували завдання і швидше ловили інформацію.

Вісім годин безперервних тренувань - це короткий курс тактичної медицини за НАТівською системою. Але для людей, що вперше в житті крутили джгути і почули таємниче слово «пневмоторакс», то була справжня перевірка на витривалість. Чого тільки вартий польовий стрес-тест під вибухи димових і звукових гранат.

Успіхи учнів - це здобуток вчителів. Ольга Маркевич, Ігор Савула, Тарас Сус та Богдана Пеняк дохідливо розповіли і показали, що таке «сам собі рятувальник». Тепер точно оті 25 учасників у складній ситуації дадуть собі раду.

Словом, усе б добре, але залишився осад. Якщо звести до кількох слів: переважно пасивний Жидачів підтвердили свою пасивність. Надія хіба на молодь. Високі чиновники міста далі продовжують ігнорувати проблему цивільного захисту рідного краю. Певне, думають, що примара війна сюди не дійде. Ніхто з них не підтримав і навіть не зайшов поцікавитись, «що тут ся робить». Видно, люди спам’ятаються, коли вдарить грім і з неба посипляться «гради». Але тоді може бути надто пізно.

Тарас МАТВІЇВ.

Фото: Тарас Пеняк.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин