Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На місцевих виборах обиратимемо за новими правилами й нову кількість депутатів

Так, Жидачівська районна рада відповідно до ЗУ «Про місцеві вибори» матиме 36 депутатів на противагу попередніх каденцій, де було їх 66. Найбільшу кількість представників матимуть Жидачів та Ходорів - по 4.

Виборчий процес із виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року розпочався 5 вересня, в об’єднаних громадах - з 8 вересня.

Центральна виборча комісія відповідно до постанови № 233 від 7 вересня «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 3 вересня 2015 року № 216 визначила кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад при проведенні чергових та перших виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

У Жидачівському районі з виборів до Львівської обласної ради буде сформовано 3 територіальні виборчі округи, з виборів депутатів Жидачівської районної ради – 36 територіальних виборчих округів, по одному в кожній сільській та селищній раді, по 4 у м. Жидачеві та м. Ходорові. Решта сільських, селищних рад обиратиме по одному депутату до складу районної ради. Два депутати матиме Гніздичівська селищна об’єднана територіальна громада та одного депутата делегуватиме до районної ради Новострілищанська селищна об’єднана територіальна громада.

Зміниться й кількість депутатів у сільських, селищній та об’єднаних радах. Так, у Гніздичівській селищній раді об’єднаної територіальної громади налічуватиметься 26 депутатів, Новострілищанській селищній раді об’єднаної територіальної громади – 14, у Журавнівський селищній раді – 22, Бережницькій, Бортниківській, Вербицькій, Вибранівській, Вільховецькій, Володимирцівській, Грусятицькій, Жирівській, Зарічанській, Зарічненській, Любшанській, Млиниській, Монастирецькій, Отиневицькій, Піддністрянській, Чорноострівській – по 14, Дев'ятниківській, Загірочківській, Мельницькій, Молодинчецькій, Облазницькій, Рудянській, Сидорівській, Соколівській, Чертізькій – по 12.

З виборів депутатів міських (міст без районного поділу, міст, до складу яких не входять інші міста, села, селища) рад у м. Жидачеві та Ходорові – по 26 депутатів.

Кожний отримає чотири бюлетені. В одному голосуватиме за депутата до Львівської обласної ради, в іншому - за депутата в Жидачівської районної ради. Крім цього, обиратимемо депутатів сільських, селищних та міських рад, ну й, звісно, голів сіл, селищ, міст та об’єднаних громад.

Голосуючи за сільського, міського голів, треба, як і раніше, обрати одного кандидата в бюлетені. Хто з кандидатів набрав більше голосів – той і переміг. У містах, де проживає менше як 90 тисяч населення, не проводяться вибори у два тури.

На виборах до сільських, селищних рад обиратимемо за мажоритарною системою: треба обрати одного кандидата з переліку, і хто в окрузі набере більше голосів, той пройде до відповідної ради.

Обласна, районна та міські ради. Тут буде трохи складніше, адже діятиме система відкритих списків. Партії висуватимуть свій список, але виборці голосуватимуть за конкретну людину зі списку, яку партія виставить в округ. Тому отримаємо бюлетень, в якому будуть зазначені партія, лідер її місцевого осередку та ім’я кандидата від партії. Якщо партія на округ не виставила кандидата, то все одно за партію можна проголосувати.

Рахувати голоси і встановлювати переможців у ради обласного та районного рівня будуть у кілька етапів: рахують голоси за партії та їхніх кандидатів й спочатку дивляться, чи в районі, області чи місті партія загалом долає 5%.

Партіям, які долають бар’єр, визначають кількість місць у раді. Від цього вже визначають, хто зі списку партії стає депутатом. Вони отримають мандати у залежності від кількості голосів на окрузі.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин