Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Новий навчальний рік розпочався, а з ним і нові виклики

Новий навчальний рік розпочався у 71 школі району, у яких навчатимуться 6780 учнів. До першого класу прийшло 708 дітей.

 

Із 72 шкіл району навчання розпочали в 71. 1 вересня за шкільні лави сіло 708 першокласників. Цьогоріч кількість дітей, які пішли у перший клас, збільшилась у порівнянні з попереднім навчальним роком (658 учнів). Проте в районі є школи, де взагалі немає учнів перших класів, зокрема у Піддністрянському НВК, Вербицькій, Молодинчецькій, Сугрівській ЗОШ I-II ст. А також без учнів перших класів залишились початкові школи у Ганнівцях, Которині, Зарічному та Дубравці, повідомили у відділі освіти.

 

Рішенням Жидачівської районної ради ліквідовано освітні заклади в Садках, Демидові та Бринцях-Загірних. Станом на 1 вересня взагалі немає дітей у Зарічненській школі, тож стоятиме питання про подальше її функціонування.

Загалом у районі за шкільні лави сіло 6780 учнів (3423 у сільських школах та 3357 у селищних та міських), що на 10 менше, аніж у 2014-2015 навчальному році. Найбільша кількість учнів серед сільських загальноосвітніх шкіл у Бережницькій, Бортниківській, Рудянській ЗОШ I-III ст. та Монастирецькому НВК (понад 100 учнів). Найбільша кількість учнів у школах I-II ступенів у Тейсарівській, Дулібівській, Зарічанській, Лівчицькій школах, а також у Антонівському та Млиниському НВК.

У 2015-2016 навчальному році не буде учнів у 10-х класах у Жирівській ЗОШ I-II ст. та Подорожненській ЗОШ I-III ст. Загалом у районі до 10-го класу переведено 417 учнів (117 у сільській місцевості та 297 у місті).

Навчальний рік розпочинають і 22 дітей з особливими потребами, для них передбачена індивідуальна форма навчання. У зв’язку з демографічною ситуацією у сільській місцевості, керуючись положенням про індивідуальну форму навчання, за якою в загальноосвітніх школах у сільській місцевості, де в класі менше 5-ти осіб, діти навчатимуться за індивідуальною формою навчання. Саме такий режим навчання буде у Молодинчецькій школі (це найменша основна школа в районі), де на 1 вересня навчатимуться 9 дітей. А також у Городищенській, Ганнівецькій, Добрівлянській, Журавківській, Старосільській та Дубравківській ЗОШ I ст. не сформовано жодного класу. Велика кількість таких учнів у Подорожненській ЗОШ I-III ст., Буянівській, Вербицькій, Ліщинській, Мельницькій, Протесівській, Чертізькій ЗОШ I-II ст.

Що ж до рейтингу навчальних закладів, то високих результатів досягли Жидачівська гімназія ім. О. Партицького, Жидачівський НВК, Жидачівська ЗОШ №2, Ходорівська ЗОШ №3, Піддністрянський НВК, де випускники отримали 10 і більше балів з української мови. Високий показник (100%) відповідності річної оцінки та оцінки ЗНО з української мови в учнів Жидачівського НВК, Чорноострівського НВК, Жидачівської гімназії ім. О. Партицького.

Серед випускників 2014-2015 навчального року троє учнів склали ЗНО з математики на 200 балів. Це, зокрема, Ірина Василів - учениця Жидачівського НВК, Сергій Айф - учень Жидачівської гімназії ім. О. Партицького та Андрій Рій – учень Ходорівської ЗОШ №1.

Цьогоріч школи розпочинають навчальний рік без харчування учнів. Також наразі учні 4 та 7 класів навчатимуться за старими підручниками.

У районі при школах закріплено 14 автобусів для перевезення учнів. Всі «Школярики» обладнані системами GPS. Такі системи слугуватимуть для покращення контролю за «Школяриками», що виїжджають на маршрут.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин