Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Бережниці Королівській - 500!

У неділю, 23 серпня, відбулася велична історична подія. Посвячено скульптуру Матері Божої та Алею Героїв Небесної Сотні і захисників України. А починалося все з того, що житель с. Бережниці Микола Корда пожертвував кошти на придбання скульптури Матері Божої на встановлення її в селі. За пропозицією сільського голови Г. Кухти та о. Ярослава спільно з громадою було вирішено встановити скульптуру в центрі села, на повороті біля ФАПу, на пустирі. Сільський голова запропонував для облаштування та благоустрою цього пустиря виготовити проект будівництва Алеї Героїв Небесної Сотні з влаштуванням скульптури Матері Божої.

 

На пропозицію сільського голови відгукнулися небайдужі ініціативні жителі. На сході села було створено ініціативну групу з трьох чоловік – Михайла Шаранюка, Наталії Федоляк та Ганни Вітрів. Спільно з сільською радою ініціативна група взяла участь у написанні проекту « Облаштування Алеї Героїв Небесної Сотні з влаштуванням скульптури Матері Божої». Проектну пропозицію подали на конкурс мікропроектів у Львівську обласну раду. Наш проект став переможцем конкурсу, де було передбачено спільне фінансування обласної та сільської рад, спонсорів і меценатів та кошти громади. Умови конкурсу було дотримано, і кошти згідно з проектно-кошторисною вартістю проекту були акумульовані на рахунках сільської ради.

 

Людиною, яка вклала в проект найбільшу суму грошей, є відомий в районі спонсор і меценат, генеральний директор «КПК АгроІнвест» Андрій Ярославович Кіндифора. Не були осторонь і вихідні з нашого села, які проживають в інших куточках України, місцеві підприємці та фермери, а також всі жителі села, які не тільки жертвували свої кошти, а й виконували роботи. Приватні підприємці «Гарантбудсервісу» м. Миколаєва, директор Андрій Миколайович Серівка,заступник директора Ігор Юрійович Залюбевський, ПП «Друтік» виконали роботи по облаштуванню Алеї Героїв Небесної Сотні з встановленням пам’ятного гранітного каменю з табличкою з написом «Алея Героїв Небесної Сотні і захисників України», «Герої не вмирають», а також зроблено огорожу земельної ділянки. Круглий постамент з червоного граніту виготовлена відомими в районі майстрами батьком і сином Василем та Степаном Курінськими. На постаменті біля підніжжя Матері Божої напис: «О Маріє, Мати Божа, молися за нас», а також «Непереможеній Владичиці від тих, хто був, є і буде, в честь 500-річчя с. Бережниці Королівської». Приємно, що ця знаменна дата співпала з святкуванням 500-річного ювілею від дня першої історичної згадки про наше село.

Накриття скульптури Матері Божої виготовили наші бережницькі майстри Марія та Мирон Федаки, Роман Мосій, їм допомагали інші наші хлопці майстри. Роботи було виконано якісно і в дуже короткі терміни.

Посвячення почалося з молитви до Матері Божої місцевим парохом о. Ярославом, на щирі запрошення якого прибули до нас на посвячення та знесення молитов о.Роман Гринишин (декан Журавнівський), о. Володимир Голуб (с.Заболотівці),о.Роман Харів (с. Млиниська), о.Антон Федоляк (Бучацька парафія),о. Мирослав Чорний (Болехівський деканат), о.Ярослав Турик (м.Жидачів), о.Ігор Марусин (м.Жидаічв), о.Броніслав Гринишин (м. Стрий), о. Роман Федишин (Городоцький деканат, отець-диякон Володимир Савчин (с. Бережниця).

Після посвячення скульптури Матері Божої та Алеї Героїв Небесної Сотні було освячено прапор, герб, а також гімн «Бережниця, моя Бережниця (слова заслуженого артиста України Богдана Пісного, музика композитора Володимира Мухара). Дуже символічно, що в День Державного Прапора України громадою довірено сільському голові Г. Кухті та голові ініціативної групи по написанню проекту М. Шаранюку разом з прапором України підняти прапор с. Бережниці.

На завершення посвячення о. Ярослав вручив подяки від Стрийської єпархії, а сільський голова – подяки від громади Бережницької сільської ради. Облаштування Алеї Героїв Небесної Сотні зі скульптурою Матері Божої буде місцем покликання Добра і найбільшої Любові у потребі захисту в житті людини та заохочення віддати себе служінню Батьківщині, під опіку Богородиці. Це святе місце є не тільки окрасою центру нашого села, а й стане місцем молитви до Матері Божої з проханням захистити нас своїм святим омофором від всякого зла, горя, біди і війни та принесе молитви за нас і за тих, хто поклав найцінніше, що дав Господь, - життя за волю і незалежність нашої неньки України.

Після цього сільський голова Г. Кухта запросив громаду Бережницької сільської ради, всіх, хто прибув, до речі, дуже багато священиків, керівництво району, міського голову Жидачева та сільських голів, було запрошено на стадіон для святкування 500-річчя села Бережниці Королівської.

З вітальними словом до громади звернулись голова РДА О. Пітула, мер м. Жидачева В. Левко, помічник народного депутата Й. Сенюра, сільський голова с. Млиниськ Г. Юхман. Привітав своюгромаду сільський голова Г. Кухта.

Продовжила свято ведуча Н. Федоляк, яка розповіла історію с. Бережниці. Дует М. Глушко та Ю. Петрінець виконав пісню «Бережниця, моя Бережниця».

На сцену запросили о. Ярослава та керівників церковних хорів – дорослого та дитячого «Голос душі» М. Вайду, отця-диякона Володимира, наймолодшого жителя села, громадян, які вперше отримали паспорт, наймолодше сімейне подружжя, наймолодшу та найстаршу багатодітних матерів, подружжя, яке прожило у парі 58 років, найстарших жителів села, найстаршого працівника сільської ради, найстаршого працівника поштового відділення, дружину сільського історика та колишнього сільського голову Дарію Вайду, директора школи, начальника поштового відділення, працівників медпункту, капітана футбольної команди Бережниці. Також депутатам та членам виконкому, фермерам села було вручено подяки. Усі запрошені на сцену учасники свята отримали подарунки та квіти від нашого сільського голови. Для них також пролунали пісні у виконанні В. Дицьо «Боже, я молюсь за Україну», «Україна – це ти», вокального колективу «Дзвіночки, до складу якого увійшли Ю. Федоляк, Ф.Дицьо, Б. Дицьо, М. Татарин. Пісню «Моя любов – Україна» виконала Б. Хмеляк, а дует М. Медюх та Б. Федишин – «Червона рута», «Світлиця», «Родина». Вокальний колектив «Едельвейс» подарував пісні «Калиновий край» та «Бережниця».Чоловічий вокальний гурт НД с. Бережниці «Сузір’я» виконав пісні «Їхав козак містом», «Рідня», «Вже вечір вечоріє» та ін. Вокальний дівочий колектив «Радість» привітав с. Бережницю піснею «За квітучі гаї», який є в нашому селі хореографічним колективом «Мальви», що подарував танці «Мальви» та «Палала зірка». Солістка Ю. Федоляк виконала пісню «Я люблю свою рідну Україну». Сімейний колектив у складі Н. Федоляк, Ю. Федоляк та Ю. Хмеляк виконав авторську пісню Н. Федоляк «Цариця неба». Справжньою окрасою нашого свята була С. Телішевська, яка прочитала свої авторські вірші «Я не намилуюся тобою, Україно», «Героям Небесної сотні присвячується».

Під час концерту згадали всіх учасників бойових дій, учасників Другої світової війни, воїнів-афганців та учасників АТО.

Чудовим доповненням до нашого концерту стали учасники вокального ансамблю Народного дому села Заболотівців з піснями «Радуйся, земле», «Закохалася» та «Заграва». Радо привітали наше село солісти С. Ростоцька, Василина – керівник дитячого хору «Мрія» м. Львова.

Подарунком для села став виступ народного фольклорного аматорського колективу НД Бережниці «Терлиця» з піснями «Ой жала дівчина траву зелененьку», «Чом трава зелена», «Ой, мамо, люблю Гриця» та ін.

Завершили наше свято запрошені гості Гучко та Курчик, які подарували бережничанам та гостям свята низку чудових українських пісень.

Директор НД с. Бережниці висловлює безмежну подяку всім учасникам свята, сільському голові Г. Кухті та музикантам-озвучувачам концерту Б. Федишину і М. Медюху.

Спонсорами проведення святкування у Бережниці виступили: генеральний директор КПК «АгроІнвест» Андрій Кіндифора, КС «Вигода», приватні підприємці Володимир Швед та Назар Цюмак.

Галина Дицьо, директор Народного дому с. Бережниці.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин