Про файних людей Жидачева

Більше 300 доброчинців, 20 волонтерів та 12 тисяч гривень зібраних внесків - такі підсумки ярмарку, що організували активісти "Народного легіону" у День Незалежності.

 

Ми сумнівались, чи буде ця затія успішною. Бо, здавалось, людям тепер не до благодійності. На часі економічна криза, безробіття, усілякі побутові негаразди. Здавалось, тема війни і підтримки вояк вичерпала себе і вже більше не турбує серця краян. Зізнаємось відверто - на щастя, ми помилились! Такої кількості зацікавлених очей і щирих усмішок не бачили вже давно.

 

Неймовірно, але всього за 5 годин вдалось продати майже усе, що мали, і провести усі акції, що собі спланували.

Про успіх ярмарку яскраво засвідчать цифри імпровізованої торгівлі. Більше як півцентнера усяких смаколиків (від домашніх пампухів і тортів до піц й галереток), біля 70 літрів узвару, 15 кілограмів морозива і ще сотні різних сувенірів. Надвечір цього краму на прилавках вже не стало.

Втім, головне було навіть не зібрати кошти на потреби війська. Хоча волонтери по всій країні справедливо дорікають - фінансова підтримка армії від пересічних українців скоротилась за останні пів року в декілька разів. Ми хотіли більшого, аніж просто кілька гривень у скриньку. Важливіше підштовхнути людей до активної громадської роботи.

Жидачівці самотужки сплели дві шестиметрові маскувальні сітки, дітвора написала сотню листів воякам. А скільки хлопчаків підходили до стенду з макетами зброї - важко полічити. Кожному кортіло хоч на мить побути в ролі воїна, одягнути бронежилет і клацнути затвором автомата. На хвилю діти перетворилась у героїв, про яких чують лише у новинах.

Шанувати і знати ім‘я кожного вояки району - заради такої мети ми зібрали бойові фото десятків земляків і на ярмарку презентували світлини хоробрих сердець Жидачівщини. Після перегляду фото деякі люди вперше дізнались, що «їхній сусід через хату воює на фронті».

Результат вартував тижня підготовки і купу затрачених зусиль. На військове спорядження зібрано близько 12 тисяч гривень. Та, головне, жидачівці нагадали собі, що копання бульби чи ремонт старої каналізації - далеко не найважливіші проблеми в житті.

Мусимо відзначити багатьох людей, без яких цього ярмарку просто не було б. Наперед звиняйте, якщо пропустимо когось, кількість помічників надто велика.

Отож Анна Соболевська зі Стрия дала основу для маскувальної сітки, Оксана Возняк і Марічка Турченяк допомагали в "буфеті", Маруся Ремез - навчала в‘язати іграшки-мотанки, сім‘я Миги та Ольга Маркевич спекли чимало солодощів. Міська рада і Олег Пастух допомогли з технікою для презентації. Окремий респект юним волонтеркам із 6-А класу Жидачівської НВК - дівчата наготували усячини, а потім продавали.

Отак, крок за кроком, усі ми вчимось робити нашу країну ліпшою, не чекаючи, поки якийсь чиновник порухає мізками. Жидачів 24 серпня вчергове показав, що має багато файних людей, заради яких і варто воювати. Допомагати місту і країні - це круто! Долучайтесь до громадської організації "Народний легіон" у Facebook. Контактні телефони: 0972608678, 0974045558

Тарас Матвіїв, журналіст, волонтер ГО "Народний легіон".

Надрукувати