Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Молодь пам’ятає про своїх земляків

Вже третій рік поспіль на території старого кладовища у Жидачеві працюють волонтери з Польщі. У 2015 році в Україні, на цвинтарях, де поховані поляки, працює 70 подібних груп. Це – доказ того, що молодь пам’ятає про своїх предків, які спочили далеко від рідної землі.

 

Організатор такої акції – «Телебачення Вроцлава» спільно з освітянами. Усе погоджено на дипломатичному рівні: польські волонтери їдуть відновлювати могили своїх земляків в Україну, а українські – займаються впорядкуванням українських цвинтарів у Польщі.

 

Кладовище у Жидачеві належить до історичної пам’ятки місцевого значення. Цього року навесні там проводилась загальноміська толока, обрізка старих дерев та кущів, прибирання могил, викошування трави.

Перебуванням польської молоді у нашому місті опікується голова «Товариства польської культури», депутат міської ради Станіслав Посацький. Впродовж десяти днів група волонтерів у складі десяти осіб та двох керівників спільно із жителями Жидачева працювали на старому кладовищі, відновлювали написи, ставили лампадки. В останній день перебування волонтерів поблагословив отець Томаш Лябус і щиро подякував за те, що зберігають пам’ять про своїх предків.

Польських гостей у Жидачеві вітали мешканці міста, а власниця відпочинкового комплексу «Острів» Тамара Титикало організувала для волонтерів святковий обід перед їх від’їздом.

Марія РЕВЕР.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин